Yılın Dış Cephe Projesi İspanya’dan…

Baumit Life Challange “Yılın Dış Cephe Yarışması 2018” sonuçlandı. İspanya 2014`ten sonra yine büyük ödülü kazandı. Avusturya ise özel ödül kategorisinde birinciliği aldı.

Baumit Life Challenge “Yılın Dış Cephe Yarışması”nın finali bu yıl 2016 yılının birincisi olan ülke Slovakya’nın başkenti Bratislava’da gerçekleşti. 14 Haziran tarihinde Bratislava Filarmoni Konser Salonu’nda düzenlenen final gecesinin kazananı İspanya’dan Bonell i Gil & Peris + Toral Mimarlık Grubu’nun “Toplu Konut Ve Sağlık Merkezi“ oldu. 

2018 yılı mottosu “Yapı Tasarım ile Buluşuyor” olan Life Challenge Yarışması’nda projeler Müstakil Ev;  Site, Konut, Apartman; Konut Dışı Bina, Isı Yalıtımı Renovasyonu, Tarihi Bina ve Özel Ödül: Dokusuyla Fark Yaratan Yapı olarak 6 kategoride değerlendirildi.  Baumit Türkiye’nin İstanbul, Bursa, Denizli, Ankara gibi farklı illerde gerçekleştirdiği 10 proje ile katıldığı yarışmaya toplamda Baumit’in hizmet verdiği 27 ülkeden 325 proje başvurdu ve 36 proje finale kaldı. İçlerinde Türkiye’nin de olduğu 12 ülkeden katılan mimarlardan oluşan juri tarafında projeler değerlendirildi. Yarışmaya katılımda projelerin cephelerinde %66 oranında Baumit ürünlerinin kullanılmış olması şartı ön planda tutularak yapılan oylamalarla İspanya’dan Bonell i Gil & Peris + Toral Mimarlık Grubu’nun “Toplu Konut Ve Sağlık Merkezi” projesi Yılın Dış Cephesi ödülünü aldı.

Avusturya’nın bu yıl toplam beş proje ile oldukça yoğun temsil edildiği yarışmada  “House Marie”, Özel Ödül: Dokusuyla Fark Yaratan Yapı ödülüne sahip oldu.

Yarışmada, 6 kategorinin kazananları 6.600 Avro tutarında bir para ödülü aldı. Birincilik ödülünü alan İspanya ise toplam 9.900 Avro tutarında bir ödül kazandı.

Life Challenge yarışmasında diğer kategorilerde ödül kazanan projeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Müstakil ev kategorisi: Pavilion In A Hayrack – Samanlıkta Bir Bahçe Evi, Slovenya http://lifechallenge.baumit.com/proiect/433

Site, Konut, Apartman kategorisi: Beautiful Elderly Life  – Güzel Yaşlı Yaşam, Slovenya http://lifechallenge.baumit.com/proiect/431