“Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu”

Fotoğraf sanatçısı ve küratörü Coşar Kulaksız’ın “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” başlıklı sergisi, 18-28 Şubat tarihleri arasında FMV Galeri Işık’ta sanatseverlerle buluşuyor.

Coşar Kulaksız’ın “Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” sergisinde, alışılagelmiş boyutların ve oranların dışında çalıştığı, farklı dönemde ve farklı mekanlarda objektifine yansımış 76 kare bulunuyor. Şems’in 40 kuralıyla tanıştıktan sonra 40 haftada hayatının değiştiğini anlatan Coşar Kulaksız, bu süreç sonucunda ortaya çıkan fotoğraflarıyla ziyaretçilerine renk ayrımını ortadan kaldıran siyah-beyaz bir dünya sunuyor. Sanatçı, kendisini çok dar ve dik panoramalar ile ifade etmeyi tercih ediyor. Çoğunlukla siyah-beyaz fotoğraflar kullansa da, renkli veya siyah-beyaz ayrımı yapmayıp, iyi kurgu ile form üzerine odaklanıyor. Bu sıra dışı serginin ve kitabın konseptini Bülent Erkmen oluşturdu.

“Unuttuklarımızı Özlediğimiz Hatırladıklarımızdan Uzaklaştığımız Bir Oyun Bu” adlı fotoğraf sergisi 28 Şubat’a kadar ziyaret edilebilir.