Türk Ytong Ürünleri, Yapı İstanbul Fuarı’nda Büyük İlgi Gördü…

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, 8-12 Mayıs 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 41’inci Uluslararası Yapı İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

Türk Ytong, Multipor Isı Yalıtım Levhası ve Ytong 0,09 Duvar Blokları başta olmak üzere yenilikçi ürün ve hizmetlerini fuarda sergiledi. Türk Ytong Genel Müdür Yardımcı Tolga Öztoprak, fuarda yaptığı açıklamada ‘Fuarda iş ortaklıklarımızın ve sosyal paydaşlarımızın sayısını artırma imkanı bulduk ve ürünlerimizi daha geniş kitlelere tanıttık. Bütün sektörü bir çatı altında toplayan Yapı Fuarı’nın sektöre sağladığı fayda her yıl artıyor’ dedi.

Multipor yapılarda yangına kalkan oluyor

Türk Ytong fuarda, yüzde 100 yanmaz NaturePlus ve IBU (Alman Yapı ve Çevre Enstitüsü) EPD sertifikalı, “Multipor’’ ısı yalıtım levhası ile dikkatleri üzerine çekti.

Mineral esaslı Multipor Isı Yalıtım Levhası, binalarda ısı yalıtımı yetersiz duvarların, tavan ve terasların ısı yalıtımında, ısıtılmayan hacimlerin tavanlarında ve binaların konsol döşemelerinin ısı yalıtımında kullanılıyor. A1 sınıfı hiç yanmaz özellikteki Multipor, yangın durumunda mutlak bir emniyet sağlıyor, en yüksek sıcaklıklarda bile herhangi bir zehirli gaz veya duman çıkarmıyor.

Tolga Öztoprak, tüketicilerin ve yatırımcıların ısı yalıtım malzemesi tercihinde, ürünün yangına dayanım performansını da mutlaka sorgulaması gerektiğini belirtiyor: ‘Binalarda yapılan ısı yalıtım uygulamalarında enerji performansı yüksek, yangına dayanıklı yapı malzemelerinin tercih edilmesi gerekiyor. Avrupa’daki istatistiklere göre günümüzde bir odada oluşan küçük bir yangının tam bir yangın haline gelmesi için geçen süre yaklaşık 3 dakika. 1950’lerde bu süre 15 dakikaydı. Yangının bu kadar hızlı yayılmasının nedeni, binaların geçmişe nazaran daha fazla yanıcı malzeme içeriyor olması. Bu açıdan A1 sınıfı hiç yanmaz Multipor Isı yalıtım Levhası ile sektörde önemli bir ihtiyaca çözüm üretiyoruz.” dedi.

Ytong geleceğe hazırlanıyor

İnovasyon ve Ar-ge çalışmalarına hız kesmeden devam eden Türk Ytong, fuarda ısı yalıtım performansı geliştirilmiş Ytong 0,09 duvar bloklarını sergilerken, inovasyon hedefi olarak belirlediği ısıl iletkenlik hesap değeri 0,07 olan duvar bloklarına da yer verdi.

Ytong’un, BIM (Yapı Bilgi Modellemesi) alanındaki çalışmaları da katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandı.