The Wave

Mimari Tasarım
The Oslo School of Architecture, The Scarcity and Creativity Studio

Proje Yeri
Valparaiso, Şili

Fotoğraflar
The Scarcity and Creativity Studio

Oslo School of Architecture ve The Scarcity and Creativity Studio tarafından tasarlanan “The Wave”, Valparaiso şehrinin kentsel mirasını koruyarak topluma sunma yönünde faaliyet gösteren Sitio Eriazo adlı kolektifin kullanımına yönelik, yaklaşık 100 kişilik bir perfomans alanı ve atölyenin yanı sıra, etkinliklere katılanlara yemek servisine imkan tanıyan bir mutfak ve mutfakta kullanılmak üzere sebzelerin yetiştirilebileceği bir bahçeden oluşuyor.

Tiyatro, sanat ve mimarlık okullarından mezun olanların oluşturduğu Sitio Eriazo isimli kolektif, atıl ve terk edilmiş durumdaki kentsel mekanları dönüştürerek UNESCO tarafından “World Heritage Site” ilan edilen Valparaiso şehrinin kentsel mirasını kurtarma yönünde faaliyet gösteriyor.

Sitio Eriazo, Ecuador 428’in dönüşümünü tasarlaması için The Scarcity and Creativity Studio’yu davet etmiş. Harabe, yaklaşık 100 kişilik bir perfomans alanı ve atölyenin yanı sıra etkinliklere katılanlara yemek servisine imkan tanıyan bir mutfak ve mutfakta kullanılmak üzere sebzelerin yetiştirilebileceği bir bahçe içerecek şekilde dönüştürülmüş.