“The SKYHIVE 2019”

Bee Breeders tarafından düzenlenen “The SKYHIVE 2019” gökdelen yarışmasında katılımcılardan, normları kıran, ikonik ve teknoloji ürünü kule önerileri bekleniyor.

“The SKYHIVE 2019” yarışmasında tasarımcıların, estetik ve mekânsal çözümlemelerin yanı sıra geliştirecekleri yaratıcı tasarımları, yeni teknolojilerle ve malzemelerle birleştiren öneriler sunması amaçlanıyor. Ayrıca yarışmada sosyal, kültürel ve ekonomik sorunlara yeni mimari çözümler üreten ve sürdürülebilirlik konusunda yeni uygulamalar geliştiren önerilere de önem veriliyor.

Yarışma için başvurular 7 Mayıs tarihinde sona eriyor. Proje yeri konusunda herhangi bir kısıtlama olmayıp katılımcılar, kara yolu ulaşımının kolay olduğu, 130m x 80m ölçülerinde, dünyanın herhangi bir yerindeki uygun gördükleri bölgeyi seçmeleri konusunda özgür.

Yarışma, gökdelen, doğa, toplum ve kent arasındaki ilişkileri sorgulamanın yanı sıra çevreye olan etkileri ve nüfus artışının mevcut altyapıyı, kirliliği, ekonomiyi ve kentsel yayılımı nasıl etkileyeceğini düşünmeyi de amaçlıyor.

Tasarımcılar, yarışmayla birlikte, günümüz modern dünyasının gökdelen tanımını yeniden yorumlama şansına sahip oluyor.

Yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra, 2 özel ödül ve 6 mansiyon ödülü verilecek. Yarışmanın son teslim tarihi ise 20 Haziran 2019.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3,000 Dolar

İkincilik Ödülü: 1.500 Dolar

Üçüncülük Ödülü: 500 Dolar

Detaylı bilgi için tıklayınız.