The Architecture Drawing Prize

Teknik çizimlerden soyut görsellere kadar, tamamen spekülatif veya gerçek projelere ait tüm mimari çizimleri kabul eden The Architecture Drawing Prize’a 2 Ekim’e kadar katılmak mümkün.

World Architecture Festival, Make Architects ve Sir John Soane’s Museum iş birliğiyle düzenlenen The Architecture Drawing Prize’a başvurular başladı. Bu yıl 4.’sü düzenlenen yarışma, hem el çizimiyle hem de dijital araçlarla üretilen mimari görselleri ödüllendiriyor. Teknik çizimlerden soyut görsellere kadar, tamamen spekülatif veya gerçek projelere ait tüm mimari çizimleri kabul eden yarışma kapsamında “Digital”, “Hand-drawn” ve “Hybrid” kategorilerine ek olarak, bu yıl Covid-19 salgını sırasında üretilen ve Covid-19’un mimariye getirdiği/getireceği değişiklikleri konu edinen görseller için özel ödül verilecek.

The Architecture Drawing Prize’a 2 Ekim’e kadar katılmak mümkün. 2019’daki ödüllerin katılımcılarının yarısından fazlasını 30 yaş altının oluşturması üzerine, bu durumun devamını sağlamak için 30 yaşın altında veya öğrenci olanların, katılım için 24 Euro ödemesine karar verilmiş. 30 yaşın altında veya öğrenci olmayanlar ise katılım için 198 Euro ödeyecek.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız.

(Görsel: “City in a box: paradox memories”, Anton Markus Pasing, remote-controlled, 2019 galibi)