Temür Köran’ın Yeni Kişisel Sergisi ‘‘Terk’’, Evin Sanat Galerisi’nde…

Evin Sanat Galerisi kuruluşundan bugüne temsilciliğini üstlendiği Temür Köran’ın yirmi birinci kişisel sergisi olan “Terk” adlı yeni sergisine ev sahipliği yapıyor. 

Temür Köran’ın yeni kişisel sergisi ‘‘Terk’’, Evin Sanat Galerisi’nde 18 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Yaklaşık iki yılı aşkın bir süredir göç üzerine çalıştığı eserleri ile karşımıza çıkan sanatçı, bu defa göçün kişide yarattığı duygusal boşluk hissinden yola çıkıyor. Cesur ton kullanımının öne çıktığı resimleri ile tanıdığımız Temür Köran, resminde biçim ve renk birlikteliğini dinamik bir yapı ile bağlıyor.

“Terk” sergisinde sanatçı, insanın doğası gereği yaşamındaki nesnelerle kurduğu ilişkiyi, yüklediği anlamları gün yüzüne çıkararak, karşı tarafa bu his üzerine düşünme fırsatı yaratıyor.

Sanatçı, yeni sergisinde göç gibi küresel ölçekte bir kavramı ele alırken, bu kavramın kendisinde yarattığı hissiyattan da yola çıkarak, çevresinde ve anılarında var olmuş nesneleri, özgün fırça yorumuyla izleyiciye sunuyor. Temür Köran’ın, arka planda soyutlanmış mekânlara sahip resimlerindeki nesneler, izleyicisini renkli bir yolculuğa çıkarıyor.