SPACE Mimarlık, İç Mimarlık, Tasarım ve Sanatın Deneyim Alanı Olacak Multidisipliner Bir Buluşma Yaratıyor

DAC tarafından düzenlenen SPACE; mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanatı odağına alan herkese pandemi dönemi sonrası özlenen yaratıcı ve keyifli bir buluşma ortamı vadediyor.

DAC, yeni bir vizyon ve yılların getirdiği sektör deneyimi ile mimarlık ve tasarım alanında Türkiye’nin en kapsamlı etkinliklerinden birini düzenliyor.

SPACE, 10 – 11 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul’un popüler kültürel lokasyonlarından biri olan Zorlu PSM’de gerçekleşecek.

Türkiye’de etkinlik anlamında bir dönüşümün temsilcisi olmayı hedefleyen SPACE; mimarlık, iç mimarlık, tasarım ve sanatı odağına alan herkese pandemi dönemi sonrası özlenen yaratıcı ve keyifli bir buluşma ortamı vadediyor. Organizasyonun amacı mimarlık ve tasarım alanıyla ilişkili farklı disiplinleri bir araya getirerek çok sesli ve herkesin özgün tasarım dilini paylaşabileceği kapsayıcı bir platform oluşturmak. Tüm katılımcıların da desteğiyle PSM Amfi ve PSM Skylounge, iki gün boyunca mimarlık ve tasarım konularında farklı gündemlere değinilen, lokal üretimin ve kolektif ruhun ön planda tutulduğu multidisipliner bir ortama dönüşecek.

SPACE’te, VitrA, Berteks, Alpay Mermer, Feltouch, Koleksiyon, Addo, Laufen, Granitaş gibi markaların yaratıcı yönlerini sergiledikleri ve kendi sahneleri olarak kurguladıkları Brand Zone; Nevzat Sayın, Ece Ceylan Baba, Murat Tabanlıoğlu, Melike Altınışık, Han Tümertekin, Tanju Özelgin, Atilla Kuzu, Hakan Ezer gibi Türkiye’nin mimarlık ve iç mimarlık alanında önde gelen isimlerinin yanı sıra, yaratıcı ruhunu mesleğine yansıtan Günnur Özsoy, Seçkin Pirim, Mirgün Cabas, Erdil Yaşaroğlu, Lori Ajas, Bulut Reyhanoğlu, Arhan Kayar, Özlem Yalım, Merve Parnas, Kerem Ariş, Bahar Türkay, Tamer Nakışçı gibi sanatçı, gazeteci ve tasarımcılar ile son yılların etkili sosyal girişimlerinden Onaranlar Kulübü, Piknik Works, Herkes İçin Mimarlık gibi birçok yaratıcı sektörlerden öncü isimlerin ilham veren söyleşilerine ev sahipliği yapacak Space Stage; dijital sanat ve yeni medyaya odaklanan, Carny.io işbirliği ile bir serginin yer alacağı Future Zone; Madder Rugs, Designmixer, Marble Balloon gibi tasarım markalarının yaratıcı işlerinin sergilendiği Designer Zone ve iki gün boyunca Fulya Bozkurt ile Nurgül Yardım’ın ziyaretçilerle anlık röportajlarının ve canlı yayınlarının yer alacağı Jotun sponsorluğundaki Pop-up Zone gibi sanat ve mimarlığı odağına alan herkesin ilgisini çekecek farklı alanlar yer alacak. Skylounge’a Tepta tarafından özel olarak tasarlanan aydınlatma ve Tülay Tosun Design Studio tarafından oluşturulan peyzaj tasarımı SPACE’e özgün bir ruh verilecek.

SPACE’in kalbinde Türkiye’nin tek iç mimarlık yarışmasının deneyimiyle ve yeni bir vizyonla hazırlanan ‘En İyi İç Mekanlar Seçkisi’ olacak. Farklı disiplin ve kentlerden 50’nin üzerinde nominatörün önerdiği iç mekanlar arasından Tülin Hadi, Mine Mert, Günnur Özsoy, Tanju Özelgin, Arif Özden ve Kerem Özerler’den oluşan seçici kurulun belirlediği projeler; Tanju Özelgin küratörlüğünde hazırlanan sergi ile ziyaretçilerle buluşacak.

SPACE 10-11 Mayıs 2022 tarihlerinde Zorlu PSM’nin SkyLounge ve PSM Amfi mekanlarında mimarlık ve sanat dünyasından isimleri ağırlamayı bekliyor.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.