SouSmile

Mimari Tasarım
Superlimão

Tasarım Ekibi
Thiago Rodrigues, Antonio Figueira de Mello, Lula Gouveia, Larissa Burke, Pamela Paffrath

Proje Yeri
São Paulo, Brezilya

Aydınlatma Tasarımı
LDArti

Yüklenici
Edifisa

Tamamlanma Tarihi
2019

Proje Alanı
500 m²

Fotoğraflar
Maira Acayaba

Superlimão, bir depoyu diş kliniği ve diş teli üreticisi SouSmile’in yeni ofisine dönüştürürken polikarbonat, beton, metal gibi basit malzemeler kullanarak samimi ve çok yönlü mekanlar üretmiş.

Diş kliniği ve diş teli üreticisi SouSmile’in yeni ofisi, São Paulo’nun batısında yer alan bir depodan dönüştürülmüş.

Tasarımda tercih edilen renkler, markanın renk paletinden alınmış. Mevcut yapının yüksek tavanı ile doğal aydınlatma yöntemlerinin tercih edilmesi, geniş ve çok yönlü mekanlar üretmiş.

Arsanın önündeki açık alan ziyaretçileri binanın girişindeki bekleme ve dinleme alanına yönlendiriyor. Asma katın altında, hava kalitesi ve tahliyesiyle ilgili gerekli tüm teknik özelliklere sahip diş teli üretim alanı buluyor.

Zemin katta, ekip arasındaki etkileşim ve iletişimi artırmak amacıyla çapraz düzendeki dinamik iş istasyonları konumlandırılmış. Özel konuşmalar için akustik iletkenliği düşük bir telefon kulübesi tasarlanmış. Üst katın her iki ucunda ise toplantı odaları bulunuyor.

Tasarımda polikarbonat, beton, metal gibi basit malzemeler kıvrımlı formlarda kullanılmış. Ofis mobilyaları ise dijital üretim ile tasarlanmış.