Somfy Perde Motorları…

Dekorasyonun en önemli parçaları arasında yer alan perdeler, akıllı ev ve otomasyon sistemlerinin dünyaca ünlü markası Somfy ile şimdi konfora açılıyor.

Somfy motorlu perde sistemleri, evlere kolayca monte ediliyor ve perdeleri uzaktan kumanda edilmeye hazır hale geliyor. İster uzaktan kumandadan, ister akıllı telefondan açılıp kapanabilen perdeler, elle çekmeye gerek kalmadığı için daha az yıpranıyor ve daha uzun ömürlü oluyor. Şık bir yaşam alanı yaratırken, konfordan ödün vermenize de gerek kalmıyor. Somfy motorlu perde sistemleri, birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Öncelikle eve giren güneş ışığı kolayca kontrol altına alınarak konforlu ortamlar oluşması sağlanıyor. Bu şekilde örneğin yaz aylarında evinizin içi serin kalırken, mobilya ve halılarınız güneşin zararlı ışınlarından korunmuş oluyor. Daha az klima kullanımı ile de enerji tasarrufu sağlanıyor. Oldukça sessiz çalışan perde motorları, Somfy’nin akıllı ev çözümleri TaHoma ve Connexoon ile de uyumlu olduğundan, perdeleri evin dışındayken bile kontrol etmek mümkün oluyor.

Somfy, perdelerin pencerelere mükemmel şekilde uyum sağlaması için özel raylar da üretiyor. Pencerelerin şekline göre düz ya da kavisli ray kullanılabiliyor.