Silverline Yenilikçi Ürünleriyle Eurocucına Fuarı’nda Yerini Aldı

Uluslararası standartlara uygun yenilikçi, çevreci ve teknolojik tasarımlara imza atan Silverline, kullanıcı dostu ürünleri ve hayata değer katan teknolojileriyle 7-12 Haziran tarihleri arasında İtalya, Milano’da kapılarını açan EuroCucina Fuarı’nda yerini aldı. Bu yıl Sürdürülebilirlik ana temasıyla gerçekleştirilen fuarda katılımcılar, akıllı ve teknolojik mutfak gereçleri konseptinde pazara çıkacak en yenilikçi ürünleri görme ve deneyimleme şansı buldu.

Silverline, bu yıl 23.kez düzenlenen ve sektörün en prestijli fuarlarından biri olan EuroCucina Fuarı’nda geleceğin mutfak trendlerini yansıtan yeni modellerini sergiledi. Her yıl sektörün yakından takip ettiği, ulusal ve uluslararası birçok markanın katıldığı ve yoğun ziyaretçi ilgisinin yaşandığı fuarda Silverline, kullanıcı odaklı fark yaratan yenilikçi teknolojilerini ve özellikle IoT (nesnelerin interneti) alanında geliştirdiği fırın ve davlumbaz modellerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Kullanım alanlarına göre alternatif çözümler üreten ve modern çağın mutfak dekorasyonuna özgünlük katan Silverline, tasarım gücü yüksek ve teknolojiye odağına alan ürünlerini görücüye çıkardı. Davlumbaz teknolojisinde özgün tasarım çizgisiyle fark yaratan Silverline, aydınlatma ve havalandırma özelliğine sahip Manhattan ile kullanıcılara bir davlumbazdan çok daha fazlasını sunuyor.  Mutfakların havalandırma ihtiyacını şık bir aydınlatma siluetiyle karşıladığı Manhattan, renkli led ışıklarıyla etkileyici bir atmosfer yaratıyor. Geniş ada mutfaklar için tasarlanan T-Line davlumbaz ise 180 cm genişliği sayesinde geniş ada mutfaklara uyum sağlamanın yanı sıra, 90 cm çekiş alanıyla mutfakların havasını her daim temiz ve ferah tutuyor. Dolap içine gizlenen ve mutfak dekorasyonunda bütünlüğü korumasıyla ön plana çıkan Inside Pro hem fonksiyonel hem de şık tarzıyla dikkat çekiyor. “Kusursuz mükemmellik” yaklaşımı ile geliştirilen teknolojiyi odağına alan Flow-in Pro Max, indüksiyon ocak ve davlumbazı bir araya getiren tasarımıyla mutfaklarda yer tasarrufu sağlıyor.  Tek bir yüzey üzerinde birleşen ocak ve davlumbaz, pişirme alanına fonksiyonel bir güç sağlarken, aynı zamanda mutfaklara estetik bir değer kazandırıyor.

Çevreci üretimi, sürdürülebilir yaşamı ve bu yolda oluşturulacak politikaları merkezine alan Silverline, topraksız tarım ve sağlıklı üretim için geliştirdiği Silver Plantation ürününü de EuroCucina Fuarı’nda sergiledi. Dünyada kısıtlı olan kaynakların tasarruflu kullanılması, tüketicilerin kimyasal olmayan tarıma yönelmesi ve tarımda maliyetlerin en aza indirilmesinden yola çıkarak tasarlanan Silver Plantation, yaz ve kış mevsimi farketmeksizin her yerde üretim imkanı sunuyor. Üretimde yüzde 30’a kadar verim artışı sağlayan Silver Plantation, çeşitli bitkilere farklı led aydınlatma seçeneğini bulunan ve her bitki türü için ayarlanmış özel dikim programı ile bitkiler yüzde 50 daha hızlı büyüyor. Akıllı sensörler sayesinde ise bitkilerin hava sıcaklığını, nemini, ışık yoğunluğunu, su sıcaklığını ve su seviyesini tespit eden ürün, bitkisel üretimde yüzde 95 su tasarrufu sağlayarak doğa dostu ve çevreci üretim olanağı sağlıyor.