“Sesler ve İzler”

1979 yılında açtığı ilk resim sergisinden bu yana sayısız sergiye imza atan, Türk resim tarihinde önemli izler bırakan sanatçı Ahmet Yeşil, 40. sanat yılında, “Sesler ve İzler” temalı sergisini 19 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında Galeri Diani’de izleyicilerle buluşturuyor.

Galeri Diani, Ahmet Yeşil’in “Sesler ve İzler” adlı sergisine ev sahipliği yapıyor. Dünyadaki ve Türkiye’deki moda akımları çok yakından takip etse de kendi gerçeğinden vazgeçmemiş, yıllar içinde fırça darbeleri ile tuvaline aktardığı özlemleri, tutkuları, heyecanları, duyguları, düşüncüleri, acıları, mutlulukları onu nereye götürdüyse, sanatını da o bağlamda geliştiren sanatçı, bugünkü gücüne ulaşmış.

Ulusal ve uluslararası müze, kurum ve özel koleksiyonlarda onlarca eseri bulunan Ahmet Yeşil, “Sesler ve İzler” sergisini, yaratmanın yaşama karşı bir başkaldırı olduğu inancıyla, “yaşanılan gerçekten, kendi gerçeğimi yaratarak çoğalmaya çalışıyorum, sonsuzluğun içinde bilinmeyen boşluklara yaşam izlerimi koyuyorum” diyerek duygularını en derinden vurguluyor.

Karşılaşma anından sonra yaratı sürecine giren sanatçı, sorularının yanıtını kendi dili ile şiirsel, işitsel-plastik ve dramatik bir biçimde ortaya koyuyor. Sanatçının kendi dili ile ortaya koyduğu bu imgelem, her bakanın gözünde yeniden yaratılarak çoğalıyor.