Sağlık Üssü’nün Yalıtımı Bonus Membran’dan

1 milyon 400 bin metrekarelik alana inşa edilen Dünyanın en büyük hastane projelerinden Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün su yalıtımı ihtiyacı Bonus|Focus Membran ile karşılandı. ‘Sağlık Üssü’ olarak nitelendirilen dev projenin çatı ve teras gibi kritik detaylarının su yalıtımı, Bonus|Focus Membran tarafından sağlandı.  

Bonus Membran, Dünyanın en büyük hastane projelerinden biri olarak nitelendirilen Ankara Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nün de tercihi oldu. Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı önderliğinde Astaldi SPA ve Türkerler Holding iş ortaklığı tarafından yapılan Etlik Entegre Sağlık Kampüsü projesinin çatı ve teras gibi kritik detaylarının su yalıtımı ihtiyacı için 50.000 m2’yi aşan miktarda Bonus Membran Premium serisi kullanıldı. Bünyesinde yer alacak kalp damar hastalıkları, ortopedi ve nörolojik bilimler, onkoloji, kadın doğum, çocuk, rehabilitasyon, psikiyatri ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri gibi 9 dal hastanesi ve 3.566 yatak kapasitesi ile dünyanın en büyük hastane projelerinden olan Etlik Entegre Sağlık Kampüsü içerisinde aynı zamanda Sağlık Bilimleri Üniversitesi, kongre merkezleri ve ticari alanlar, Yüksek Teknoloji Merkezi ve Ar-Ge Merkezi de yer alacak.

Eryap Grup’un su yalıtımındaki iddialı markası Bonus Membran yapıları 10 yıldır suyun zararlı etkilerinden koruyor. Bonus Membran yapıların dayanıklılığını azaltıp ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırırken daha sağlıklı, güvenli ve konforlu alanlar sağlayarak yapıların ömrünü uzatıyor. Plus, Platin ve Premium ve Pro olmak üzere 4 ayrı seride üretilen Bonus Membran, içerisinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler içeriyor. Etlik Entegre Sağlık Kampüsü’nde tercih edilen, -20˚C’a dayanımı ile öne çıkan Bonus Membran Premium serisi, SBS (stiren bütadien stiren) polimer katkılı modifiye bitümden yüksek teknoloji ile üretilmekte olup, formülündeki özel polimer karışımı ve polyester/cam tülü taşıyıcılar sayesinde çok düşük sıcaklıklarda dahi esnek kalabiliyor ve bükülme değerlerinin avantajlarını yapı ömrü boyunca koruyor. Bonus Membran Premium serisi yapısı itibari ile yüksek esneme yapan, titreşen ve genleşen çatılar için ideal yalıtım sağlıyor.