Radisson Collection Hotel Bodrum

İç Mekan Tasarımı
MSE Architecture (Metex Studio Erk)

Mimari Tasarım
Ayyapı

İşveren
Ant Yapı

Ana Yüklenici
Ant Yapı

Tamamlanma Tarihi
2021

Toplam İnşaat Alanı
10.000 m2

Fotoğraflar
İbrahim Özbunar

MSE Architecture (Metex Studio Erk), Radisson Collection iç mimari tasarım kurgusunda insanın ruhsal ve fiziksel sağlığına öncelik verirken bölgenin kültürel – doğal mirasına saygı duymuş.

MSE Architecture (Metex Studio Erk) tasarımı Radisson Collection iç mimari projesi, Bodrum’un sakin koyu Aspat’ta Akdeniz mimarisi ve premium yaşam alanlarını huzurlu bir deneyimde buluşturuyor. İçinde bulunduğu karma projenin Akdeniz mimarisini benimseyen karakteristik özelliklerini, premium yaşam alanlarıyla birleştiren tasarım, yerli ve yabancı turistlere günlük hayatlarının temposuna ara verebildikleri dingin bir tatil deneyimi vadediyor.

Yunanistan’ın Kos adasını karşısına alan sakin bir koyda bulunan proje 80 oda & suit, bir “allday dining”, lobi bar ve iş dünyasına hizmet eden dört toplantı salonuna sahip. Dört yüz metrelik geniş sahil şeridinin yanı sıra küçük bir iç limanı da bulunan tesis, denizle güçlü bir ilişki kuruyor. Akdeniz mimarisi ve ortak açık alanların iç limanla birlikteliği ortaya huzur dolu bir atmosfer çıkarıyor. 

Pandemi sonrası hayata geçirilen projede insanın ruhsal ve fiziksel sağlığına öncelik vermek tasarım kurgusunda önemli bir rol oynamış. İç mimari konsepte yön veren bir diğer önemli nokta da bölgedeki kültürel ve doğal mirasa duyulan saygı. Materyal seçimlerinde doğal malzemeler tercih edilirken, gösterişten uzak ancak yeni lüks kabul edilen duyusal deneyimi zenginleştiren malzeme kalitesi öne çıkarılmış.