Prumirim’de Ev

Mimari Tasarım
Bruno Rossi Arquitetos

Proje Yeri
Prumirim, São Paulo, Brezilya

Tamamlanma Tarihi
2017

Toplam İnşaat Alanı
190 m²

Fotoğraflar
André Scarpa

Bruno Rossi Arquitetos tarafından tasarlanan ve São Paulo eyaletinin kuzeyindeki Prumirim sahil kasabasında yer alan konut, ana mekanları birbirine bağlayan, doğayla etkileşimli alanlarla karakterize edilmiş.

São Paulo eyaletinin kuzeyindeki Prumirim sahil kasabasında yer alan konut, bir çift ve üç çocuğundan oluşan aile için tasarlanmış bir tatil evi. Evin ormanlık bir bölgede bulunması sebebiyle karşılaşılan katı yasal sınırlamalar sebebiyle ana mekanları birbirine bağlayan, projenin odağını oluşturan, geniş ve kullanışlı terasların oluşturulması ve böylelikle yapının ormana dahil edilmesi hedeflenmiş.  

Evin 100 metrekarelik zemin katı ana yatak odası, mutfak ve salonu içerirken çocukların yatak odaları üst katta konumlandırılmış. Yemek alanı, mutfak ve salonu birbirine bağlayan bir veranda, kullanıcıların ormanla etkileşimini artırıyor. 

Sıcak, nemli iklim ve yerel işçilik niteliği, yapı malzemesi seçiminde tuğlayı öne çıkarmış. Mekanların ısıl kalitesi masif tuğla, termoakustik kiremit ve pencere çerçeveleri ile panjurların oluşturduğu kalıcı açıklıklar sayesinde artırılmış. Binada tuğla ile birlikte betonarme, çelik ve ahşap strüktürel elemanlar kullanılmış.