“Pandemic Architecture” Uluslararası Fikir Yarışması

“Pandemic Architecture” Uluslararası Fikir Yarışması, insanların ihtiyaçları değiştiğinde şehirleri ve evlerinin de değişeceği gerçeğinden hareketle mimarlar, şehir plancıları, tasarımcılar, öğrenciler, sanatçılar ve yazarları “pandemi mimarisi” ile ilgili fikirlerini sunmaya davet ediyor.

Günümüzün kentsel ve enterkonnekte dünyasında salgınlar ve diğer halk sağlığı acil durumları büyük şehirler için ciddi tehditler oluşturuyor. Covid-19 salgını gibi yıkıcı halk sağlığı krizleri, virüslerin ve pandeminin günlük hayatımızın bir parçası olmasına, yaşam biçimlerinin değişmesine ve mekansal konfigürasyonlara sebep oluyor.

Herhangi bir halk sağlığı krizini yönetirken, aniden artan çok sayıda hasta insanla başa çıkmak ve şehir hayatının olabildiğince normal seyrinde devamını sağlamak tasarımlardan temel beklentileri oluşturuyor.

Acil durum tasarımları (şehir stratejileri, hastaneler, mezarlıklar vb.) ve yaşam alanları (evler, iş yerleri, apartmanlar, kamusal alanlar, oteller vb.) olmak üzere iki kategoride düzenlenen “Pandemic Architecture” Uluslararası Fikir Yarışması “Mimarlık sağlığımız için neler yapabilir?” sorusuna cevap arıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yarışma Takvimi

Son kayıt tarihi: 20 Mayıs 2020
Son teslim tarihi: 31 Mayıs 2020

Jüri

Lydia Kallipoliti
Ora Ito
Roberto Palomba
Sophia Vyzoviti
Tom Lindblom
Marianthi Tatari
Kyriakos Chatziparaskevas
Martha Tsigkari

Ödüller

Daha sonra duyurulacak.