Panasonic’ten Yangına Karşı Akıllı Koruma Sistemleri

Yangın, iş yerinizin karşılaşabileceği en önemli riskler arasında yer alıyor. Profesyonel yangın algılama sistemleri ve güvenlik çözümleri ile dünya standardında koruma vadeden Panasonic, yangın algılama teknolojinizi daha geniş çözümlerle bütünleştirerek; daha kapsamlı güvenlik ve izleme olanakları sunuyor.

Panasonic yangın algılama çözümleri, markanın öncü güvenlik izleme sistemleri ile birlikte; binalara kanıtlanmış ve güvenilir teknoloji güvencesinden yararlanma olanağı sağlıyor. Panasonic’in genişletilebilen ve birlikte çalışabilen sistemleri hem iş yüklerini azaltıyor, hem de çok daha etkili olarak tüm iş yerlerinde esnek, akıllı ve çok yönlü endüstriyel koruma sistemleri oluşturuyor.

WEB sağlayıcı içeren modül sayesinde, yangın algılama sistemlerine uzaktan erişim sağlanabiliyor. Bununla beraber kullanıcı kolaylığı ve sistem güvenliği en üst seviyeye çıkıyor. Söz konusu özellikle, ayrıca thirdpart sistem denilen otomasyon sistemlerine (Scada, DCS ve BMS) ücretsiz olarak entegre olunabiliyor. Bu entegrasyonla beraber anlık, canlı bilgiler gerçek zamanlı olarak izlenebiliyor ve gerekli yazılımsal entegrasyonlar ile tek bir sistem üzerinden aksiyon alınmasına uygunluk sağlanıyor. Bu özellik de tüm sistemlerin tek bir merkezden takip edilmesini ve bir operatör ile sistem güvenliğinin sağlanmasını olanaklı hale getiriyor. Diğer bir özelliği de; kamera sistemlerine entegre şekilde, yangın durumunda bilgi birimlerinin kamera görüntüsünün yazılım ekranına düşerek gerçekçi alarm durumlarını takip etmesi. Böylece, durumu kontrol odasından gerçek zamanlı olarak fark edebiliyor, hızla ve güvenli bir biçimde harekete geçebiliyor.