“Ofis Mobilyası Tasarımı” Ulusal Öğrenci Yarışması 2021

“Ofis Mobilyası Tasarımı” Ulusal Öğrenci Yarışması 2021, katılımcılardan “tasarla-çiz-yap-böl-birleştir” mottosuyla, ofis çalışma alanlarında yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verecek yeni nesil çalışma birimleri için fikir geliştirmelerini bekliyor.

Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içindeki üniversitelerde bulunan lisans öğrenimi gören Türkiye vatandaşlarının ücretsiz katılabileceği serbest, açık, koşullu ve tek aşamalı olarak düzenlenmiş bir ürün tasarım yarışmasıdır.

2021 Ulusal Öğrenci Ofis Mobilyası Tasarım Yarışması kapsamında katılımcılardan, yönetici ofis mobilya takımı isteniyor ve ofis çalışma alanlarında yöneticilerin ihtiyaçlarına cevap verecek tüm elemanların bir bütün halinde düşünülmesi ve bunların tasarımına aktarıldığı yeni nesil çalışma birimleri için fikir geliştirmeleri gerekiyor.

Ofis mekanında yönetici çalışma biriminin, ofis ortamı ile uyum sağlayan yoğun ve yorucu çalışma hayatını kolaylaştıran, motivasyonu yükselten, ergonomik ve estetik görünüme sahip bir tasarım olması bekleniyor.

Tasarımlar, yöneticinin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliklere sahip, bütünleyici ve tamamlayıcı materyaller düşünülerek ele alınmalıdır.

Konfull Ofis Mobilyası Tasarımı Yarışması, ulusal üniversitelerin Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakülteleri’nin, Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümlerinin tüm lisans öğrencilerinin katılımına açık.

Detaylı bilgi ve şartname için tıklayınız.

Yarışma Takvimi
Son başvuru tarihi: 15 Ocak 2021
Jüri değerlendirmesi: 25 Ocak 2021
Sonuçların açıklanması: 10 Şubat 2021
Anlaşmazlıklar için son başvuru tarihi: 15 Şubat 2021

Jüri
Adnan Serbest, Adnan Serbest Mobilya Tasarım
Tanju Özelgin, To Design
Ebru Erdoğan, Selçuk Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr. (Jüri Başkanı)
Şebnem Ertaş Beşir, Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi, Doç. Dr.
Armağan Güleç Korumaz, Mimarlar Odası Konya Şube Başkanı, Dr. Öğr. Üyesi
Süha Süzen, Selçuk Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Öğretim Görevlisi
Berivan Özbudak Akça, Dicle Üniversitesi Mimarlık Bölümü, Dr. Öğr. Üyesi

Ödüller
1. ödül: 7.000 TL
2. ödül: 5.000 TL
3. ödül: 3.000 TL
Konfull Özel Ödülü (2 adet): 1.000 TL