“Nuri İyem Resim Ödülü”

Evin Sanat Galerisi tarafından her yıl Nuri İyem anısına, 2006 yılından bu yana gerçekleştirilen, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacıyla düzenlenen resim yarışması bu yıl 14. kez gerçekleşiyor.

Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen “Nuri İyem Resim Ödülü”, bu yıl 14. kez düzenleniyor. “Nuri İyem Resim Ödülü 2019” seçici kurulu, Fırat Arapoğlu, Gamze Büyükkuşoğlu, Cansen Ercan, Hakan Gürsoytrak, Ümit İyem, Prof. Dr. Erhan Karaesmen, Temür Köran, Prof. Dr. Burcu Pelvanoğlu, Feyyaz Yaman’dan oluşuyor.

Kurul tarafından seçilen ödül sahibi sanatçıya 10.000 TL para ödülünün yanı sıra “Nuri İyem Resim Ödülü”nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz heykel verilecek. Ayrıca, Evin Sanat Galerisi kurucusu Evin İyem’in kaybı sebebiyle bu seneye mahsus olmak üzere onun anısı adına “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” verilecek olup ayrıca bir Nasip İyem yapıtının, bu ödül adına özel olarak hazırlanmış bir röprodüksiyonu verilecektir. Yine jürinin belirleyeceği bir katılımcıya da Paris’te bir haftalık kültür-sanat gezisi ödülü verilecek.

“Nuri İyem Resim Ödülü”, “Evin İyem Jüri Özel Ödülü” ve seçici kurul tarafından belirlenen sergide yer alacak resimler, Evin Sanat Galerisi’nde 25 Haziran-9 temmuz tarihleri arasında Doğan Hızlan ve Selçuk Altun’un katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninin ardından sergilenecek ve hazırlanacak kapsamlı katalogda bir araya getirilecek.

Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı ressamlar, eserlerini www.evin-art.com adresinden veya Evin Sanat Galerisi’nden temin edebilecekleri katılım formlarıyla birlikte 31 Mayıs–2 Haziran tarihleri arasında Evin Sanat Galerisi’ne teslim edebilir.