Motto Mimarlık, Rethinking The Future Awards 2021’de Ödüle Layık Görüldü

Motto Mimarlık tarafından tasarlanan Bağlum Kültür, Spor ve Eğitim Kompleksi projesi Rethinking The Future Awards 2021 kapsamında, Spor ve Rekreasyon (Konsept) kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Mimarlık, peyzaj, kentsel tasarım, ürün tasarımı ve iç mekan tasarımı alanlarında uluslararası arenada ön plana çıkan projeleri ödüllendiren Rethinking The Future Awards’un 2021 etabı sonuçlandı.

Geçmiş yıllarda, Bjarke Ingels Group, RTKL, AECOM, UNStudio, HOK, Gensler, HKA, LMN Architects, LAN Architecture, WOW Architects, Christopher Charles Benninger Architects ve BIOME gibi dünyanın dört bir yanından prestijli firmaları da ödüllendiren organizasyonun, 50’den fazla ülkeden 1.400’ün üzerinde kayıt alan 2021 etabında, Motto Mimarlık, “Bağlum Kültür, Spor ve Eğitim Kompleksi” projesiyle “Spor ve Rekreasyon (Konsept)” kategorisinde üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

Yerel spor kulübüne ait, halihazırda terk edilmiş olan stadyumun yerini alacak olan yapı, spora yönelik işlevleriyle birlikte bölge halkının ihtiyaç duyduğu sosyal ve kültürel kullanımları bir araya getiren, farklı ilgi alanlarından bireylerin bir arada kullanabileceği bir etkileşim kampüsü görevini üstlenecek.