MOBBİG 48 / Dijital Çağda Mimarlık Eğitimi

Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu’nun 48. toplantısı MOBBİG 48, “Dijital Çağda Mimarlık Eğitimi” başlığıyla 3-4 Mayıs tarihlerinde, İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ev sahipliğinde gerçekleşiyor.

Mimarlık eğitiminin gelişmesi için ortak akıl üreten Mimarlık Okulları Bölüm Başkanları İletişim Grubu toplantılarının 48. buluşması, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde düzenleniyor. Dijital çağ olarak adlandırılan günümüzde, yaşam sürecinin her anında bilişim ve iletişim teknolojilerinin gelişimiyle bir değişim ve yenilenme ile karşı karşıyayız. Bu değişim ve yenilenmenin etkisiyle meslek pratiklerinde hızlı bir dijital dönüşüm yaşanıyor. Tam bu noktada, mimarlık pratiğinin geleceği için eğitimin nasıl değişmesi ve yenilenmesi gerektiği 48. MOBBİG toplantısında akademisyenler ve öğrencilerle birlikte tartışılacak.

48. MOBBİG’de, Tasarımda Güncel Eğilimler, Dijital Çağda Eğitim, Dijital Modelleme-Dijital Fabrikasyon, Bilgi Modelleme, Alternatif Gerçeklikler başlıkları altında yapılacak eş zamanlı yuvarlak masa toplantılarında “dijital çağda nasıl bir mimarlık eğitimi hedefliyoruz” sorusu mimarlık eğitiminin tüm aktörleriyle birlikte yanıtlanmaya çalışılacak.