Mimar Špela Videčnik ‘‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’’na Konuk Oluyor

Mimarların deneyimlerini ve projelerin tasarım süreçlerinde neler yaşandığını paylaştığı ‘‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’’ toplantı dizisinin bu seferki konuğu OFIS Architects’in kurucularından, ünlü Mimar Špela Videčnik olacak.

Kalebodur, toplumu ve mimarlığı ilgilendiren değerlere sahip çıkma misyonuyla, alanında önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor.

Uluslararası birçok prestijli projede imzası olan Mimar Špela Videčnik, ‘‘Kalebodur ile Mimarın Mutfağı’’nda katılımcılarla mimari yaklaşımlarını ve görüşlerini paylaşacak.

Harvard Graduate School of Design, ENSA Paris Val de Seine ve Ljubljana Mimarlık Fakültesi dahil olmak üzere çeşitli mimarlık okullarında dersler de veren Spela Videcnik’in konferansı, 15 Kasım Cuma günü 18.00’da Salt Galata’da gerçekleşecek.

Špela Videčnik & OFIS Architects

Uluslararası ofisleri Ljubljana ve Paris’te bulunan OFIS Architects, 1996 yılında Ljubljana Mimarlık Okulu ve London Architectural Association mezunları olan Špela Videčnik ve Rok Oman tarafından kuruldu.

Kurulduğu günden bu yana, farklı ölçü ve bağlamlarda mekan ilişkilerini araştıran OFIS Architects’in çalışmaları, kamu, spor, kültür ve dini binalardan, tek ve çoklu konutlara uzanan çeşitli projelerden oluşuyor.

Špela Videčnik, Harvard Graduate School of Design, ENSA Paris Val de Seine ve Ljubljana Mimarlık Fakültesi dahil olmak üzere, çeşitli mimarlık okullarında ders veriyor, stüdyo ve seminer çalışmaları yürütüyor.