Milliyet Mimarlık Dergisinin 18. Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 18. sayısı 26 Haziran Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerde!

Milliyet Mimarlık Dergisi’nin bu ayki Söyleşi sayfalarında yalnız günümüz dünyasının değil, gelecek nesillerin de mimariden neler bekleyeceğini iyi analiz edebiliyor olması, her daim değişimi hissederek çalışmalarına uygulamayı başarabilmesi ve mimarlığa duyduğu derin aşk sayesinde sahip olduğu başarıyla tüm zamanların en etkili mimarlarından biri olarak gösterilen Bjarke Ingels bulunuyor.

Mimari sayfalarında Yazgan Tasarım Mimarlık tarafından doğayı çalışma ortamına entegre etme fikriyle biçimlendirmiş ve planı iç bahçelerle tanımlanan alanların organizasyonuyla gerçekleştirilmiş Ankara Uzay ve Havacılık OSB Ofis projesini ele aldık.

İç Mimari sayfalarımızda ise Yerce Mimarlık tarafından “hiçbir şeyi atma”, “eklerden arındır” ve “yeniden işlevlendir” yaklaşımlarıyla ele alınan ve kütüphanenin, farklı kullanım senaryolarına adapte olabilen, tarihi binanın içerisinde merakı tetikleyen, öğrencilerin çokça zaman geçirdiği, canlı ve yaşayan bir merkeze dönüştüğü St. Michel Fransız Lisesi Kütüphane Renovasyonu (Mediatheque) projesine yer verdik.

Dosya sayfalarında, dünyanın farklı coğrafyalarından, yöntemleri, erişilebilirlikleri, karakterleri, bulundukları coğrafyaya kattıkları değer, katılımcı yaklaşımları, deneyim sağlama olanakları, yönetim çeşitlilikleri, tasarım ve uygulama yaklaşımları ile birbirinden ayrışan güncel kamusal alan örneklerini derledik.

Gündem sayfalarında ise mimarlık ortamındaki yerel ölçekteki yarışmalar, etkinlikler ve önemli gelişmelerin yanı sıra Suha Özkan’ın “Serendipity: Sürpriz Güzellik“ ile Mimar Ömer Selçuk Baz’ın “Bir Düşünce Mimarlığı: Bir Yapı Kime Aittir?” başlıklı yazılarını bulabilirsiniz.

Milliyet Mimarlık dergisinin dolu dolu içeriğini ay boyunca Turkcell Dergilik’te Milliyet ile birlikte okuyabilir, www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com web siteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz. Ayrıca, Milliyet Mimarlık’a artık Getir aracılığıyla 81 ilde ulaşabilmeniz mümkün.