Milliyet Mimarlık Dergisinin 12. Sayısı Çıktı

YAPI Dergisi’nin içerik yönetimiyle yayınlanan Milliyet Mimarlık dergisinin 12. sayısı 26 Aralık Pazar günü yayınlandı.

Milliyet Mimarlık’ın Aralık sayısında, Röportaj sayfalarında, İstanbul’un 369 metre yüksekliğindeki fütürist TV ve Radyo Kulesi’nin ve robotik teknolojilerle inşa edilen Seul Robot ve Yapay Zeka Müzesi’nin tasarımcısı Mimar Melike Altınışık ile Mimar Yasemin Şener’in yaptığı röportaja yer veriliyor. Derginin Mimari sayfalarında, Yalın Mimarlık’ın, ziyaretçileri üç milyon yaşında bir mağarayla doğrudan temas etme fikrine duygusal olarak hazırlayabilecek mekansal altyapıyı sunan “Zonguldak Mağaraları Ziyaretçi Merkezi”; İç Mimari sayfalarında ise Kontra Mimarlık tarafından hayata geçirilen; insan vücudunun moral, motivasyon ve sirkadiyen ritmine uygun tasarlanmış aydınlatma sistemiyle, kullanıcısına gün ışığı hareketinin iç mekanda algılandığı bir çalışma ortamı sunan “Denizbank Akvaryum” mercek altına alınıyor.

Milliyet Mimarlık’ın bu ayki Dosya bölümünde; 2008’den bu yana her yıl mimarlık dünyasının en önemli yapılarının belirlendiği, farklı coğrafyalardan pek çok tasarımcıyı bir araya getiren World Architecture Festival’de haftalarca süren yoğun değerlendirmelerin ardından yapı kategorisinde ödüle layık görülen 9 proje bir araya getiriliyor.

Dünyadan sayfalarında ise; Zaha Hadid Architects tarafından Guangzhou’da tasarlanan Infinitus Plaza ile Çin’in Emei Dağı’nda Neri&Hu tarafından tasarlanan The Chuan Malt Viski Damıtımevi’ne yer veriliyor.

Milliyet Mimarlık dergisinin dolu dolu içeriğini ay boyunca Turkcell Dergilik’te Milliyet ile birlikte okuyabilir, www.milliyet.com.tr ve www.yapidergisi.com web siteleri üzerinden e-dergi olarak indirebilirsiniz.