Mamut Art Project 6. yılında 50 Sanatçıya Yer Veriyor…

Bağımsız ve genç sanatçılara işlerini sergileme olanağı sunarken; koleksiyonerler, galeri yöneticileri, küratörler ve sanatseverler için de bir keşif alanı oluşturan Mamut Art Project 2018, 50 genç sanatçının 400 eserine ev sahipliği yaptı. Akkök Holding sponsorluğundaki 26-29 Nisan 2018 tarihlerinde KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen Mamut Art Project’e bu yıl Mamut Performansları ve Krüw’ün ‘Mythz’ seçkisi damgasını vurdu.

Bağımsız ve genç sanatçıların eserlerinin sergilendiği ulaşılabilir sanat etkinliği Mamut Art Project 2018’de 50 genç sanatçının 400 eseri sergileniyor. Akkök Holding sponsorluğundaki Mamut Art Project’e bu yıl bin başvuru yapıldı. Başvuruları sanatçı Ayşe Erkmen, koleksiyoner Ayşe Umur, eleştirmen ve yazar Evrim Altuğ, Galeri Nev’in kurucularından Haldun Dostoğlu ve küratör Selen Ansen değerlendirdi.

400 eserin yanı sıra Mamut Performansları ve sanat kolektifi Krüw’ün Mamut’a özel Serigrafi Baskı Seçkisi ‘Mythz’ de Mamut 2018’de sanatseverlerin ilgisine sunuldu.

Mamut Performansları 2018

Seyhan Musaoğlu ve Simge Burhanoğlu’nun küratörlüğünde hazırlanan Mamut Performansları’nın bu seneki teması “Maddesiz?”de 6 performans sergileniyor. Bu edisyonda ilk defa, sergilenen performansları tekrar gerçekleştirme hakkı da satışa sunuldu.

Krüw’dan Mamut’a Özel Serigrafi Baskı Seçkisi

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören alternatif sanat kolektifi Krüw, bu edisyonda sergilenmek üzere özel olarak bir araya getirdiği serigrafi baskı seçkisi ‘Mythz’ ile Mamut Art Project’te yer aldı. Yüzyıllardır farklı kültürlerde, coğrafyalarda anlatılan efsanelerden esinlenen serigrafi seçkisi Krüw sanatçıları, Bertan Berkol, Burak Beceren Burak Şentürk, Bülent Gültek, Can Dağlı, Can Gürgül, Cins, Derin Çiler, Elif Cincinus, Elif Varol Ergen, Ham, Kaan Bağcı, Kaan Bilaloğlu, Moklich, Murat Kalkavan, Selin Çınar, Yavuz Öztürk ve Zez Eah imzasını taşıyor.

Mamut Çocuk Atölyeleri

Mamut’ta bu sene bir ilk olarak Mamut Çocuk Atölyeleri gerçekleşiyor. Sanatın bir ‘Tavır’ olduğunu ve çocuklara anlatmanın en güçlü yolunun ise aktif, renkli, eğlenceli ve aynı zamanda kolay ulaşılabilir olması gerektiğini düşünen Atölye 5 ekibi çocuklar için Mamut’a özel bir mekân tasarladı. Çocuklar, süreç ve deneyim odaklı yaratılan bu alanda iki gün boyunca sanatı deneyimleme şansını yakaladı.