LVT Ürünleriyle Mimarların Tercihi Ateco

Diğer kaplama seçeneklerine kıyasla estetik görünümüyle ön plana çıkan Lüks Vinil Karo (LVT), tasarımcıların son dönemdeki gözdesi. Granit, beton, seramik taş ve ahşap görünümlerin zemine uygulanmasında kurtarıcı rolünü üstlenen LVT için Ateco Zemin Malzemeleri, sınırsız ürün ve renk seçeneği ile mimarların tercihi olmaya devam ediyor.  

Kullanım alanları ve avantajlarıyla dekoratörlerin son dönemdeki gözdesi Lüks Vinil Karo, kısa adıyla ‘LVT’, oldukça geniş bir yelpazede rahatlıkla kullanılıyor. Son derece pratik uygulanışının yanı sıra oldukça fazla desen seçeneğine sahip LVT, yaşam alanlarını yeniden tasarlamak isteyenlerin tercihi oluyor.  Bu farkındalıkla zemin tasarımı konusunda uzman Ateco, LVT’deki ürün çeşidiyle yaşam alanlarında standartlara meydan okumanızı sağlıyor.

“Modern yapılar için oldukça uygun”

Dünyada en çok kullanılan plastiklerden olan Vinil diğer adıyla PVC, bir takım doğal ve sentetik polimer malzemelerin harmanlanması ile üretiliyor. Karo veya levha şeklinde kullanılan ve oldukça esnek bir malzeme olan Vinil; granit, beton, seramik ve parke görünümüne sahip olmasıyla birçok dekoratör ve mimar tarafından tercih edilen dayanıklı bir malzeme olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu bakış açısıyla LVT’nin özellikle ticari alanlarda kullanımının yaygın olduğunu aktaran Ateco Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Işık, tercih edilen alanların dekoratif düzenini önemli ölçüde tamamladığını söyledi. Işık, “LVT tasarımları aynı zamanda yer kaplama sistemleri trendlerine uygun olarak, modern tasarımlara da uygun seçeneklere sahiptir ve oldukça geniş bir tasarım yelpazesinde sunulur. Ürünlerin farklı ebatlarda olması taşıma, uygulama ve tadilat gibi konularda da daha iyi performans göstermesini sağlamaktadır. Su ve yağ emme özelliklerinin oldukça düşük olmasından dolayı kolay ve hızlı temizlenebilir” dedi.

“Yoğun trafik alan ticari mekanları için de oldukça ideal”

LVT’nin kayma yapmamanın ötesinde antistatik ve asbestos içermediğini aktaran Ateco Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Işık, “Aslına bakarsanız LVT; anti-bakteriyel, alev almayan, ısı yalıtımı sağlayan, sağlığa uygun, çözücü içermeyen, ses absorbe edici özelliğe sahip ve cila gerektirmeyen avantajlı bir zemin kaplamasıdır. Bu nedenle tercih noktasında önemli bir yere sahip. Ofisler, oteller, AVM’ler, konferans salonları, banka şubeleri, yönetim binaları, sinema ve tiyatro salonları, fuar alanları vb. yerlerde rahatlıkla kullanılabilir. Öte yandan LVT, her tip lekeye karşı dirençlidir. Özellikle gıda lekelerine karşı son derece mukavemetli bir ürün olduğunu söylesek yanılmayız. Farklı renkleri, desenleri, dokuları ve çok çeşitli stil ve tercih seçenekleriyle her türlü konut ve tüm ticari uygulamalar için de uygun bir tasarımı bulunuyor. Sunduğu kayma direnci, özellikle yoğun trafik alan ticari mekanların yer kaplamalarında emniyet teşkil ediyor.”