Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi

Mimari Tasarım
Deborah Berke Partners

Tasarım Ekibi
Deborah Berke, Ameet Hiremath, Brendan M. Lee, Elizabeth Chadkin

Strüktür Mühendisi
Simpson Gumpertz & Heger

Peyzaj Mimarı
Michael Van Valkenburgh Associates

Sürdürülebilirlik Danışmanı
Atelier Ten

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi kampüsünde yer alan ve Deborah Berke Partners tarafından yenilenen Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi, çağdaş bir öğrenme, araştırma ve çalışma ortamı sunarken eski ve yeni arasında diyalog kuruyor.

Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bulunan Lewis Uluslararası Hukuk Merkezi, 21. Yüzyıla ait bir öğrenme ve çalışma ortamı yaratmak amacıyla yenilenmiş.Yapı, öğrenciler, öğretim üyeleri ve personelin yanı sıra araştırmacılar ve hukuk kliniği müşterileri tarafından kullanılacak.

1959 yılında Shepley, Bulfinch, Richardson ve Abbott tarafından tasarlanan orijinal yapının girişi ve sirkülasyon sistemi yenilenmiş. Öğretim ve ofis mekanlarının sayısı artırılmış ve yapı yüksek performanslı bir cephe ile modernize edilmiş. Binaya bir kat daha eklenmiş ve orijinal yapının opak duvarlarına, çekirdeğe doğal ışığı ulaştırmak için cephe açıklıkları eklenmiş. Metal ve cam ekleri, orijinal kireçtaşı, metal ve cam paletini tamamlayarak eski ve yeni arasında diyalog kuruyor.

Disiplenlerarası çalışmaları, iş birliğini ve birlikte çalışmayı teşvik etmek amacıyla kütüphaneler yeniden düzenlenerek esnek konferans alanları, toplantı odaları ve ortak çalışma alanları oluşturulmuş. Sessislik ve odaklanma gerektiren işler için ise özel alanlar tasarlanmış. Ek olarak, Berkman Klein İnternet ve Toplum Merkezi için bir araştırma merkezi de tasarımda yer bulmuş.