Knauf, İş Sağlığı ve Güvenliğini Global Standartlarla Sertifikalandırıyor

Knauf, önceliğine çalışan ve iş sağlığı güvenliğini alarak iş güvenliğini global standartlarla geliştirmeye devam ediyor.

Katma değer sağlayan performans çözümleriyle yapı profesyonellerinin güvenilir iş ortağı Knauf, global iş güvenliği standartlarını uygulayarak, sürekli iyileştirme çalışmalarıyla da çalışana ve iş güvenliğine verdiği önemi bir kez daha gösteriyor. Hoshin Kanri projeleri ve iş güvenliği kültürü olgunluk anketleri ile de bölge ekipleriyle uyumlu çalışmalarını sürdüren Knauf, gerekli anlarda kriz yönetim ekipleriyle ileri acil durum planlarını devreye sokarak iş yerinde çalışan güvenliğini artırarak “sıfır” iş kazası hedefi ile çalışıyor.

İş sağlığı ve güvenliği kapsamında uluslararası standart ISO 45001 İş Sağlığı ve  Güvenliği Yönetim sistemi de bulunan Knauf, düzenli olarak TSE tarafından denetime tabi tutuluyor. Standartın şartlarını Knauf Global iş güvenliği protokolleriyle geliştirerek sahalarında  uygulayan şirket, sahalarında tam zamanlı iş güvenliği uzmanları da istihdam ediyor.

İş ve çalışan güvenliğine üçüncü partilerde de son derece önem veren şirket, taşeron firma ile çalışmadan önce tüm yasal izin ve belgeleri istiyor. İş güvenliği uzmanlarının kontrolleri sonrası bilgilendirme videoları izleterek ve gerekli kişisel koruyucu donanımları teslim ederek iş ortaklarını fabrikalarına kabul ediyor. Şirketin tüm protokolleri, talimatları, prosedürleri entegre yönetim sistemi QDMS programı üzerinden yürütülüyor. Hergün yapılan üç seviyeli günlük yönetim sistemleri toplantılarıyla da sahalardaki  sorunları çalışanlarıyla birlikte tespit ederek hızlıca aksiyon alıyor. Düzeltici ve iyileştirici süreçler yine bu sistem üzerinden yürütülüyor. Yasal eğitimlerin dışında sağlık kuruluşlarından sektöre özel eğitimler alıyor.