Knauf, yangına dayanıklı plaka, sıva, mastik, silikon, harç, köpük, bant, bloklar ve kelepçeleri içeren pasif yangın koruma çözümleri ailesi FireWin ile geniş bir yelpazede hizmet veriyor.

Knauf’un FireWinn çözümleri uygulandığı yüzeye ve uygulama metoduna göre binaları 4 saate kadar yangına dayanıklı hale getirebiliyor. Kablo ve boru geçişleri, havalandırma şaftları, derz ve kapı boşlukları gibi alanları kapatan pasif yangın durdurucular, yangınların büyüme hızını yavaşlatıyor, zehirli gazların farklı alanlara geçişini ksııtlıyor. Mimarlar, tasarımcılar, uygulayıcılar ve mühendislerin yangın koruma ihtiyaçlarına çözüm olan FireWin, bugün birçok hastane, termik santral, kamu binası ve iş merkezinde can ve mal güvenliğinin artırılmasına yardımcı oluyor.

Farklı performans ihtiyaçlarına yönelik çözümler

FireWin ürün gamında yer alan Jetgips® Fire, Fireboard®,  FR Alçıpan®, FRDF Alçıpan® ve Flameboard® ile ihtiyaca yönelik yüksek performanslı sistem çözümleri sunuyor. İç mekanlarda beton tavan ve duvarlar, beton kiriş ve kolonlar, çelik kiriş ve kolonlar ile kompozit döşemeler üzerinde kullanılan yangına dayanıklı alçı sıva Jetgips® Fire, içeriğindeki alçı ile birlikte hafif bileşenler ve katkı maddelerinden oluşan özel karışımı sayesinde makine ile kolay bir uygulama imkanı veriyor. Betonarme binalarda 240, çelik konstrüksiyonlarda ise 120 dakikaya kadar yangına dayanım sağlıyor.

FR Alçıpan® ve FRDF Alçıpan® artırılmış yangına dayanım süresi ve yoğunluğu ile öne çıkarak, iç mekanlarda bölme duvarlarda kullanılıyor. FRDF Alçıpan®   kullanılarak 10 cm kalınlığındaki ince duvarlarda bile 120 dakika yangın dayanımı sağlıyor.

Her iki yüzünde cam elyaf şilte bulunan ve uygulandığı her yüzeye 2 saate kadar yangın dayanımı sağlayan Flameboard® ve Fireboard® , pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda kullanılabiliyor. Tüm kuru yapı sistemlerinde, özellikle yüksek yangın dayanımı talep edilen iç cephe uygulamalarındakullanıma uygunluğuyla ön plana çıkan bu ürünler duvar, tavan ve şaft sistemleri, yüksek yüzey kalitesi ile pasif yangın dayanımı gereksinimi duyulan tüm alanlarda rahatlıkla uygulanabiliyor. Standart Alçıpan®lar sistem bazında yangın dayanımı sağlarken Fireboard® ve Flameboard, konstrüksiyondan bağımsız olarak plaka bazında da yangın dayanımı sağlıyor.

Detaylı bilgiye erişmek için tıklayınız…