KEAS Konsept Stüdyo

İç Mimari Tasarım
MB+Partners Interior Architecture

Tasarım Ekibi
Merve Benice, Gülendam Anar, Çiğdem Esra Kanberoğlu, Selda Duman Can, Zeynep Su Göntürk, Begüm Ericik

Ana Yüklenici
Stand Tasarım

Proje Alanı
610 m2

Tamamlanma Tarihi
2021

Fotoğraflar
Kastamonu Entegre

MB+Partners Interior Architecture tarafından tasarlanan KEAS Konsept Stüdyo projesinde Kastamonu Entegre ürün grupları, mekanın hikayesine temel oluşturmuş ve ürünlerin ana malzemesi ve ham maddesi olan ağaç figürü soyutlanarak heykelsi bir yapı ile mekanın odak noktası haline getirilmiş.

Üsküdar Altunizade’de, Kastamonu Entegre Genel Müdürlük Binası’nın giriş katında yer alan KEAS Konsept Stüdyo, MB+Partners Interior Architecture kurucusu Merve Benice tarafından tasarlanmış. 

Firmanın kurumsal değerlerini ve yenilikçi yüzünü ortaya koymayı amaçlayan tasarım, özellikle mimar ve iç mimarların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmiş. Ziyaretçilere, konfor ve estetiğin yanı sıra bilgilendirici ve ilham verici bir ortam sunulması amaçlanmış. Bayiler ve iş ortakları nezdinde ise firma kültürünü pekiştirecek, marka bilincini ve iş birliği gücünü artıracak bir mekan kurgusu geliştirilmiş. Proje gruplarının birbiriyle rahat ve etkili iletişim kurabilmesi için ortak çalışma alanlarından faydalanılmış. 

Kastamonu Entegre ürün grupları, mekanın hikayesine temel oluşturmuş. Ürünlerin ana malzemesi ve ham maddesi olan ağaç figürü soyutlanarak heykelsi bir yapı ile mekanın odak noktası haline getirilmiş. Ağaç gövdesinin dalları şeklinde stilize edilen tavan dekorasyon öğeleri ile ürün gruplarının çeşitliliği, firmanın her zaman ileri doğru yükselmesi, yenilenmesi ve genişlemesi betimlenmiş.

Amacı gereği kendini sürekli güncelleyen, yenileyen bir yapı üzerine, yaşayan bir mekan tasarlamanın ötesinde ziyaretçi deneyimi de tasarımın önemli bir bileşeni olarak gözetilmiş. KEAS Konsept Stüdyo’nun ziyaretçilerin anılarında yer edecek, rahatça çalışabilecekleri, fikir üretebilecekleri, sosyalleşecekleri ve bilgilenecekleri bir deneyim alanına dönüştürülmesi amaçlanmış. 

Mobilya ve iç mekan dekorasyonunda farklı tasarımlara olanak tanıyan Kastamonu Entegre ürünlerine, KEAS Konsept Stüdyo’da özgün kullanım alternatifleriyle yerini verilmiş. Ziyaretçilerin içeri girdikleri andan itibaren ürünleri deneyimleyebilmeleri için farklı geometrilerin yaratılması mekana sıra dışı bir görünüm ve dinamizm katmış. Ürünlerin yardımcı malzemelerle birlikte birer dekorasyon öğesi olarak kullanılması ise mekanın ana konseptini ve stilini oluşturmuş.