Kastamonu Entegre’den Yeni Parke Koleksiyonu: “Fix”

Laminat parkede dünyanın ilk dört üreticisi arasında yer alan Kastamonu Entegre, yeni parke koleksiyonu Fix’i pazara sundu. Farklı iklim ve coğrafyalara özgü rüzgarlardan esinlenen koleksiyon, zengin renk ve doku seçenekleriyle mekanlara doğal ve zamansız bir şıklık katıyor.

Ağaç bazlı panel sektörünün yarım asırlık global markası Kastamonu Entegre, üretimdeki gücü kadar tasarım trendlerine yön veren ürünleriyle de sektördeki liderliğini sürdürüyor. Türkiye’deki parke üreticileri arasında en fazla dekora sahip olan firma, tasarımcılara ve dekorasyon meraklılarına sınırsız seçenekler sunuyor. Dünya laminat parke üretiminin yüzde 6’sını tek başına gerçekleştiren şirket, son olarak Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke ürünlerine yeni bir koleksiyon daha ekledi. İlhamını farklı coğrafyalardaki rüzgarlardan alan FIX koleksiyonu; Lodos, Alize, Bora, Samyeli, Karayel ve Muson dekorları ile doğal ahşap dokusunun zengin detaylarını iç mekânlara taşıyor.

Açık tonları ve zarif çizgileri ile yaşam alanlarında ılık bir rüzgar etkisi yaratan Lodos serisi, Ege ve Akdeniz tarzı doğal bir şıklık sunuyor. Ekvator kuşağındaki tropikal yağmurlardan esinlenen Alize, açık renk tonları ile mekanda serinletici bir etki yaratıyor. Adını Dalmaçya kıyılarından Adriyatik Denizi’ne esen sert rüzgarlardan alan Bora, açık ve koyu tonların göz alıcı birleşimiyle zeminlere dinamizm katıyor. Sahra Çölü’nün kuru ve yakıcı sıcaklığını yansıtan Samyeli, “camel” (deve tüyü) tonları ile sezonun moda renklerini evlere taşıyor. Karayel dekoru, yüksek dağ yamaçlarından alçalan serin esintileri iç mekanlara getirirken; baharatlı tonlardan oluşan Muson, dekorasyona etnik bir dokunuş katıyor.

UV ışınları, sürtünme kaynaklı aşınma ve çizilmelere karşı yüksek dayanım özelliği ile iç mekanlar için ideal bir seçenek oluşturan, AC3 aşınma sınıfı FIX laminat parke koleksiyonu, konutlarda 10 yıl garanti imkanı sunuyor.

Kolay temizlenen ve leke tutmayan yüzeyiyle yüksek hijyen standartlarına sahip Fix laminat parkeler, insan sağlığına uygun yapısı ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkıyor. Dünyanın ilk eko-etiketli çevrecilik sertifikası “Blue Angel” ile insan sağlığına uygun üretimi tescilleyen “E1 Belgesi”ne sahip koleksiyon, yenilikçi ve zamansız bir tasarım ruhuna hitap ediyor.

Zeminden ısıtma sisteminin kullanıldığı mekanlara da uygulanabilen Fix laminat parke koleksiyonu, 7 mm’lik kalınlığı ile estetik çözümler sunuyor. Zeminde elde edilen kesintisiz ve doğal görünüm, özellikle tasarladıkları mekanlara bütüncül bir fon arayan mimarlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Tüm Floorpan ve Artfloor markalı laminat parke ürünlerinde olduğu gibi Fix koleksiyonunda da yer alan son teknoloji kilit sistemi, dekorasyon değişikliği ve taşınmalarda parke panellerinin kolaylıkla sökülüp döşenebilmesine imkan tanıyor. Hızlı ve kolay montaj özelliği ile zamandan ve işçilikten tasarruf sağlayan koleksiyon, tutkalsız montaj sistemi sayesinde yüzeylerin lekesiz ve temiz kalmasına da yardımcı oluyor.