Kapı Tasarlıyorum Yarışması, Rekor Katılımla Sonuçlandı…

Ahşap kapı sektörünün ihracat yıldızı ve tasarım markası Artella Ahşap Kapı Sistemleri, üniversite öğrencileri için düzenlediği “2. Kapı Tasarlıyorum” yarışması sonuçlandı. 2000 gibi rekor bir başvuruya sahip yarışmanın kazananları görkemli bir ödül töreni ile 3 Mayıs Perşembe günü İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü 109 No’lu, Prof. Nezih Eldem Toplantı Salonu’nda açıklandı.

Markalı büyük konut projelerinin vazgeçilmez markası, Bağdat Caddesi kentsel dönüşüm pazarının yüzde 65’ine sahip Artella Ahşap Kapı Sistemleri, “2. Kapı Tasarlıyorum” yarışmasıyla da ses getirmeye devam ediyor. Sektördeki tasarım açığını kapatmak üzere düzenlenen ve büyük ses getiren yarışma, bu sene üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, moda tasarım ve grafik tasarım bölümlerinde okuyan öğrencilerin başvurularını kabul etti. Yaklaşık 2 bin öğrencinin başvuruda bulunduğu yarışmanın kazananları ise 3 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’de İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsü 109 No’lu, Prof. Nezih Eldem Toplantı Salonu’nda görkemli bir ödül töreniyle açıklandı. Bu sene konunun “otoportre” olduğu yarışmanın jüri koltuğunda ise Alpar Mimarlık Kurucusu Mimar Tahsin Alpar, Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı İç Mimar Gönül Ardal, AE Mimarlık Kurucusu Mimar Ahmet Erkurtoğlu, Moda Tasarımcısı Özlem Süer, Artella Genel Müdürü İç Mimar Ahmet Yalçın ve Habertürk Yazarı, Üsküdar Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Mimar Esin Tümer oturdu. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Aslandağ Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Aslandağ, yoğun katılım için öğrencilere teşekkür ederken, ihracatta katma değer yaratmada tasarım yarışmalarının önemine de dikkat çekti. Jüri üyeleri adına konuşma yapan Yrd. Doç. Dr. Mimar Esin Tümer ise bu sene jüri üyeleri arasında Moda Tasarımcısı Özlem Süer’in bulunmasından büyük mutluluk duyduklarını belirtirken; “Otoportre konusundaki tasarımları değerlendirirken, geçen seneki yarışmaya göre oldukça zorlandık. Çünkü birbirinden muazzam projelerle karşı karşıya kaldık. Kapı, başka bir boyuta geçişi de semboller. Osmanlısıyla, Selçuklusuyla her dönemin kapısında o dönemin maneviyatına ve kültürüne dair izler bulabilirsiniz. Tüm jüri üyeleri adına, Aslandağ Grubu’na bu yarışmayı gelenekselleştirdiği için teşekkür ediyoruz. Siz sevgili gençler için istediğiniz bütün kapılar açılsın” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Yarışmanın kazananları ödüllendirildi

Birincinin 10 bin TL, ikincinin 6 bin TL, üçüncünün 4 bin TL ve mansiyonunun 2 bin TL kazandığı yarışmada aynı zamanda bu sene ilk defa jüri özel ödülü de sunuldu. Jüri üyeleriyle Etiler 4A Collection mağazasında vakit geçirerek tasarıma ve mimariye dair bilgi edinme fırsatı yakalayacak. Yarışmada ödül kazananlar ise şu şekildedir:

1. Erdener Atasayar- Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi-Endüstriyel Tasarım

2. Esmanur Ayvazoğlu-Yeditepe Üniversitesi-Mimarlık

3. Ozan Çalışkan-İstanbul Teknik Üniversitesi-Mimarlık

Mansiyon 1. Dilan Domaç-Uludağ Üniversitesi-Mimarlık

Mansiyon 2. Melis Yavuz-Karadeniz Teknik Üniversitesi-İç Mimarlık

Merve Abaza-Karadeniz Teknik Üniversitesi-İç Mimarlık

Jüri Özel Ödülü: Tugay Yılmaz-Gebze Teknik Üniversitesi-Mimarlık

Hasret Gül Atmaca-Gebze Teknik Üniversitesi-Mimarlık