Kalebodur, Geleceğin Mimarlarını Çan’da Ağırladı…

Yenilikçi ürünleriyle mimarların yaratıcılıklarına hitap eden Kalebodur, MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileriyle “Kalebodur Mimarlık Maratonu” etkinlikleri kapsamında Çanakkale Çan’daki fabrikasında bir araya geldi.

Kalebodur, MEF Üniversitesi Mimarlık Bölümü son sınıf öğrencilerinin ARC402 Mimari Proje 8 dersi kapsamında Çan’da gerçekleştirilen “Kalebodur Mimarlık Maratonu”nda, öğrencileri ağırladı.

12 – 16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklerin bir bölümünde öğrencilere, Kaleseramik yetkililerince fabrikanın işleyişi, malzeme, üretim süreci ve Ar-Ge merkezi hakkında bilgi verildi. Öğrenciler ürün ve sistemleri yakından deneyimleme fırsatı bulurken, atölye workshoplarına da katıldılar.

Kalesinterflex ile “existenzminimum” deneyimi

Öğrenciler, Kalebodur’un boyutları, uygulama kolaylığı ve esnekliğiyle mimariye özgürlük sağlayan ürünü Kalesinterflex’i kullanarak existenzminimum projeleri (minimum barınma birimleri) tasarladılar.

Özellikle mimarların tasarım fikirlerini hayata geçirmede yardımcı olan sinterflex, boyut ve uygulama kolaylığı özellikleri, doku ve renk alternatifleriyle modern yaşam alanları yaratılmasına imkân sağlıyor.