İzlanda Volkan Müzesi Yarışması

Bee Breeders’ın üçüncüsünü düzenlediği İzlanda Mimarlık Yarışması serisinin bu yılki “İzlanda Volkan Müzesi” yarışmasında, sakin ve eşsiz İzlanda manzaralarından birini sunan Mývatn Gölü ve çevresi için yerli turizm aktivitelerini destekleyen çok amaçlı bir müze tasarımı için öneriler bekleniyor.

Küçük bir ülke olmasına rağmen eşsiz doğasıyla hayranlık uyandıran ve her açıdan farklı manzaralar sunan İzlanda, kristal mavisi buzul kıyılardan kızıl kumsallara, siyah çöllerden volkanlara unutulmaz manzaraları gözler önüne seriyor.

İzlanda Volkan Müzesi tasarımı için seçilen Mývatn Gölü ve çevresi, bölge olarak İzlanda’nın unutulmaz manzaralarına ev sahipliği yapan eşsiz örneklerden biri olarak Diamond Circle adı verilen Kuzey İzlanda’nın popüler seyahat rotasının bir parçası. Bu bölge aynı zamanda kuş gözlemciliği, balıkçılık gibi aktivitelerin yanı sıra kaplıcaları, Dimmuborgir bölgesindeki lav kaleleri, Hverfjall Volkanı gibi ziyaret noktalarıyla ilgi çekiyor.

Yarışmada, yerli turistleri daha çok çeken ve bölgenin eşsiz bağlamını göz önüne alarak var olan değerlerini vurgulayan ikonik bir yapı tasarlanması bekleniyor. Tasarımın aynı zamanda kafeterya, bilgi merkezi ve ofis gibi programları bünyesinde barındıran, çok amaçlı bir sergi alanı kompleksi olması hedefleniyor.

Yarışma sonucunda birinci, ikinci ve üçüncülük ödüllerinin yanı sıra 6 onur ödülü, öğrenci ve sürdürülebilirlik ödülü verilecek olup kayıtlar 2 Ağustos 2019 tarihinde sona eriyor. Son teslim tarihi ise 29 Ekim 2019.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ödüller

Birincilik Ödülü: 3,000 Dolar

İkincilik Ödülü: 1,500 Dolar

Üçüncülük Ödülü: 500 Dolar