İyi Tasarım İzmir_5

İzmir Akdeniz Akademisi tarafından düzenlenen ve sergiler, atölyeler, film gösterimleri, panel, söyleşilerden oluşan İyi Tasarım İzmir_5, tasarıma ilgi duyan herkesi canlı bir diyalog ve tartışma ortamında buluşturarak, İzmir’in bir tasarım ve inovasyon kentine dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

İyi Tasarım/Good Design İzmir, tasarımla ilgili faaliyette bulunan tüm grupları her yıl belirli bir tema çerçevesinde bir araya getiren, hem tasarım mesleği ve eğitimi adına yapılan üretimin, hem de tasarıma ilişkin düşünsel zeminde yapılan çalışmaların paylaşıldığı bir etkinlik. Sergiler, atölyeler, film gösterimleri, panel ve söyleşilerden oluşan etkinlikler dizisi, tasarımcılar, öğrenciler, üreticiler, iş dünyası, eğitimciler, akademisyenlerle, tasarıma ilgi duyan herkesi canlı bir diyalog ve tartışma ortamında buluşturarak, İzmir’in bir tasarım ve inovasyon kentine dönüşüm sürecine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Bu yıl beşincisi düzenlenecek İyi Tasarım/Good Design İzmir’in teması, “Müşterek Gelecekler” olarak belirlendi. Etkinliklerin, 19 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında (Covid-19 salgını nedeniyle dijital ortamda) gerçekleştirilmesi ve basılı bir yayınla, kalıcı hale getirilmesi planlanıyor. İyi Tasarım/Good Design İzmir_5 tasarımla ilgili tüm kurum ve bireyleri; atölye, sergi ve panel önerileriyle katkıda bulunmaya çağırıyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.