İstanbul Senin, Kent Mobilyaları ve Oyun-Rekreasyon Ürünleri Tasarımı Yarışması Sonuçlandı

İstanbul Senin, Kent Mobilyaları ve Oyun-Rekreasyon Ürünleri Tasarımı Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Yarışmanın “Kent Mobilyaları” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi Çiğdem Eren, Başak Bakkaloğlu, Cemal Çobanoğlu, Umut Erkin Güngör’den oluşan ekip olurken “Oyun-Rekreasyon Ürünleri” kategorisinde ise Ozan Gürsoy, Umut Baykan’dan oluşan ekip birincilik ödülüne layık görüldü.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı tarafından, İstanbul başta olmak üzere kentlerin açık alanlarındaki kent mobilyaları ve oyun-rekreasyon ürünlerinin tasarımı için 2 kategoride açılan yarışma sonuçlandı.

Yarışmanın “Kent Mobilyaları” kategorisinde birincilik ödülünün sahibi Çiğdem Eren, Başak Bakkaloğlu, Cemal Çobanoğlu, Umut Erkin Güngör, Reşad Çoban ve Eda Aygün‘den oluşan ekip olurken, Elif Kadayıf ve Murat Erbaş‘ın oluşturduğu ekip ikincilik, Ahmet Aykut Erol üçüncülük, Çağrı Bemirbaş ve Berkay Kinnap‘ın ekibi dördüncülük ve Hande Cebeci beşincilik ödülünü kazandı.

“Oyun-Rekreasyon Ürünleri” kategorisinde ise Ozan Gürsoy, Umut Baykan, İlayda Akak ve Gökalp Yiğit Denktaş‘tan oluşan ekip birincilik, Hüseyin Öztürk ikincilik, Meryem Merve Topdaş, Gamzenur Okut, Ali Uğur Koç ve Vesiyle Beria Girgin‘in ekibi üçüncülük, Murat Erbaş dördüncülük, Deniz Özgür Gönç, Özlem Perşembe ve Tuğçe Telci’den oluşan ekip beşincilik ödülüne layık görüldü.

Ek olarak, yarışmanın “Kent Mobilyaları” kategorisi kapsamında 5 mansiyon, 2 satın alma; “Oyun-Rekreasyon Ürünleri” kategorisi kapsamında ise 5 mansiyon, 3 satın alma ödülü verildi.

Yarışmanın Kolokyum ve Ödül Töreni 11 Temmuz 15:30’da İPA Florya Yerleşkesi’nde yapılacak.

Sergi 3-9 Temmuz tarihleri arasında Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde izlenebilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.