İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sanat Odağı Mimari Proje Yarışması Sonuçları Açıklandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Sanat Odağı Mimari Proje Yarışması kazananları belli oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 22 Ağustos 2023 tarihinde yayınlanan yarışma, “İstanbul gibi bir metropolde inşa edilecek olan bir kültür-sanat yerleşkesi, içinde bulunduğumuz
dönemin çok çeşitli gerekliliklerine yanıt vererek, hem alternatif üretimlerin hem de ana akım kültür-sanat pratiklerinin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanabilir mi?” sorusunu odağında bulunduruyordu.

Asli jüri üyeleri, mimarlar Sevince Bayrak, Cafer Bozkurt, Tülin Hadi, Hüseyin Kahvecioğlu ve İnşaat Mühendisi Niyazi Parlar olan yarışma 5 Aralık 2023 tarihinde  sonuçlandı.

Ödül Alan Projeler

Birinci Ödül: Ramazan Avcı – Ekip Temsilcisi (Mimar), Kutlu İnanç Bal (Mimar), Seden Cinasal Avcı (Mimar), Hakan Evkaya (Mimar), Altan Çakılyılmaz (İnşaat Mühendisi), Emrah Güravşar (Danışman- Elektrik Mühendisi), Alpaslan Sütbaş (Danışman-Makine Mühendisi), Elvan Ender Altay (Danışman-Peyzaj Mimarı)

İkinci Ödül: Nil Bıçak – Ekip Temsilcisi (Mimar), Kemal Bal (Mimar), Erol Kalmaz (Danışman- Mimar), Onur Topönder (Danışman- İnşaat Mühendisi), Arzu Güler (Danışman- Peyzaj Mimarı), Ahmet Boybada (Danışman- Makine Mühendisi), Rıza İnce (Danışman- Elektrik Mühendisi), Başak Tekin (Danışman- Mimar)

Üçüncü Ödül: İbrahim Eyup – Ekip Temsilcisi (Mimar), Hakan Deniz Özdemir (Mimar), Olcay Ovalı Eyup (Mimar), İlhan Ergüney (Danışman- İnşaat Mühendisi), Aydın Kaya (Danışman- Mekanik Mühendisi), Eyup Sever (Danışman- Elektrik Mühendisi), Büşra Akgündüz (Danışman- Peyzaj Mimarı), Erkan Çelik (Danışman- Ses ve Akustik Mühendisi)

Birinci Mansiyon: Özgür Bingöl – Ekip Temsilcisi (Y.Mimar), İlke Barka (Y.Mimar), Merve Şen (Mimar), A. Günkut Barka (İnşaat Mühendisi), Ohannes Gül (Danışman- Makine Mühendisi), Nuran Erdoğan (Danışman- Elektrik Mühendisi), Nermin Tirben (Danışman- Peyzaj Y. Mimarı)

İkinci Mansiyon: İsmail Kocataş – Ekip Temsilcisi (Mimar), Mücahit Kocataş (İnşaat Mühendisi)

Üçüncü Mansiyon: Sıddık Güvendi – Ekip Temsilcisi (Mimar), Cihan Sevindik (Mimar), Mehmet Ali Yılmaz (İnşaat Mühendisi), Doğan Türkkan (Danışman- Y.Mimar – İnşaat Mühendisi), Oya Eskin Güvendi (Danışman- Mimar), Senem Müştak Sevindik (Danışman- Dr. Mimar), Alpaslan Sütbaş (Danışman- Makine Mühendisi), Emrah Güravşar (Danışman- Elektrik Elektronik Mühendisi)

Dördüncü Mansiyon: Mehmet Metin Polat – Ekip Temsilcisi (Y.Mimar), Bilge Altuğ (Mimar), Süleyman Recep Yılmaz (Danışman- İnşaat Mühendisi), Nursen Gümüşsoy Kısar (Danışman- Peyzaj Y. Mimarı)

Beşinci Mansiyon: Regaip Adem – Ekip Temsilcisi (Mimar), Batuhan Uluğ (Danışman- İnşaat Mühendisi), Aytaç Şimşek (Danışman- Makine Mühendisi), Çağdaş Topuz (Danışman- Elektrik Mühendisi), Bilge Şimşek İlhan (Danışman- Peyzaj Mimarı)

Satın Alma: Bora Diken – Ekip Temsilcisi(Mimar), Onur Ertaş (Danışman-Dr. İnşaat Mühendisi), Mehmet Küçük (Danışman-Makine Mühendisi), Halime Demir (Danışman-Elektrik-Elektronik Mühendisi), Mustafa Buğra Yerliyurt (Danışman-Peyzaj Mimarı)

Satın Alma: Furkan Şanlı – Ekip Temsilcisi (Mimar), Yunus Emre Görgüç (Mimar), Ezgi Oğur (Mimar), Burak Can Gün (İnşaat Mühendisi), Betül Tokdemir (Danışman- Peyzaj Mimarı), Samet Erkol (Danışman- Makine Mühendisi), Hüsnü Ersalcı (Danışman- Elektrik Mühendisi)

Satın Alma: Mehmet Ziya İmren – Ekip Temsilcisi (Mimar), Tamara Nazari İmren (Danışman- Mimar), Çağrım Koçer (Danışman- Mimar), Cengiz Çağatay Akbaş (Danışman- Mimar), Zafer Kınacı (Danışman- İnşaat Mühendisi)