İPA Dijital Yaz Programı: Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat

İPA Dijital Yaz Programı: Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat, dört hafta boyunca çeşitli temalarda ve alanında profesyonel konuşmacıların katılımıyla İstanbul Planlama Ajansı Florya Kampüsü’nde, 7 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında herkese açık olarak düzenlenecek.

İstanbul Planlama Ajansı (İPA), 7 Haziran – 4 Temmuz tarihleri arasında İPA Kampüs Florya’da gerçekleşecek olan “Dijitalleşen Dünyada Şehircilik, Mimarlık ve Sanat Programı”na ev sahipliği yapıyor. Dört haftalık etkinlik boyunca sektör profesyonelleri, akademisyenler ve sanatseverleri bir araya gelerek, dijital çağın mimarlık, şehircilik ve sanat dünyasındaki etkilerini derinlemesine inceleyecek.

Birinci hafta, “Dijital Çağda Mimarlık; Parametrik Perspektifler” teması ile 7 Haziran tarihinde saat 10:00’da başlayacak. “Parametrik tasarım” ve “parametrisizm” konuları ele alınarak, dijitalleşmenin tasarım ve mimarlıktaki yeni form ve yapısal yenilik arayışına olan etkisi tartışılacak. Bu haftanın konuşmacıları arasında Melike Altınışık, Hamid Hassanzade ve Aslı Ağırbaş yer alıyor.

İkinci hafta, “Yaratıcı Endüstriler ve Sanat” teması ile 13 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek olup, teknolojinin yaratıcı endüstriler üzerindeki etkisine odaklanacak. Bu alanlarda inovasyon yoluyla nasıl değer yaratılabileceği keşfedilecek. Bu haftanın konukları Muse VR ekibinden Talat Alkan ve Taha Alkan olacak.

Üçüncü hafta, “Tasarımın Dijital Dönüşümü: Yeni Medya ve İmkanlar” teması ile 27 Haziran 2024 tarihinde, şehircilik, mimarlık ve sanat disiplinlerinin dijital teknolojilerle nasıl dönüştüğünü ve bu dönüşümün yaratıcı olanaklarını keşfetmeyi amaçlayan panel ile 27 Haziran 2024 tarihinde katılımcılarını bekliyor. Bu haftanın konuşmacıları ise Begüm Aydınoğlu, Derya Toros ve Ecem Dilan Köse olacak.

Programın son ve dördüncü haftası, 4 Temmuz tarihinde “Akıllı Şehirlerin İnşası: Dijital Şehircilikte Yeni Ufuklar” teması ile dijitalleşme ve teknolojinin şehircilik ve kent planlamasındaki rolünün tartışılacağı panel ile tamamlanıyor. Panel, akıllı şehirlerin nasıl daha yaşanabilir, sürdürülebilir ve etkileşimli hale gelebileceğini mercek altına alacak.

İPA Dijital Yaz Programı, dijitalleşen dünyada şehircilik, mimarlık ve sanat konularında derinlemesine bilgi edinmek isteyen herkes için açık bir etkinlik olarak düzenlenecek. Etkinlikler yaklaştıkça program özelinde akış güncellenecek. Tüm etkinlikler İPA’nın Florya Kampüs’ünde, Havuz’da gerçekleşecek.