Intra lighting’den Sofistike Estetik: LYSABEL

Çeşitli fonksiyonlardaki mekanlar için global ölçekte yenilikçi, kullanıcı odaklı ve enerji verimliliği yüksek aydınlatma çözümleri tedarik eden Slovenya merkezli aydınlatma firması Intra lighting’in armatür serisi Lysabel, ister farklı açılarda kullanılsın, isterse tekil ya da farklı yaratıcı kompozisyonlarda gruplanmış olsun, iç mekanlara her zaman sofistike bir dokunuş getiriyor.

Slovenya, Hırvatistan ve Sırbistan’daki üretim tesislerinin yanı sıra 7 farklı ülkedeki ofisleriyle aydınlatma sektöründe uluslararası pazardaki varlığını her geçen gün daha da güçlendiren Intra lighting, Lorenzo Truant tarafından tasarlanan minimalist armatür serisi Lysabel ile iç mekanlara sofistike bir dokunuş katıyor.

Homojen bir şekilde aydınlatılmış gölgesiz, 25 mm çapında ince bir tüpten oluşan Lysabel ister farklı açılarda kullanılsın; isterse tekil ya da yaratıcı kompozisyonlarda gruplanmış olsun 360 derece yaydığı ışık ile hem estetik hem de fonksiyonel bir çözüm sunuyor. %100 geri dönüştürülebilir alüminyum ve akrilik cam malzemeyle üretilmiş olan Lysabel’in farklı boyut alternatifleri bulunuyor ve böylece projelerdeki ihtiyaçlara kolaylıkla adapte edilebiliyor.

Kırılganlığı çağrıştıran ince görünümüne rağmen, şaşırtıcı derecede esnek ve kullanışlı ürünlerden oluşan koleksiyon, kaplamalı yüzeylerle bütünleşerek farklı tasarım tercihlerine uyum sağlayabiliyor.

Lysabel ile geniş hacimler için birden fazla armatürü çeşitli şekillerde düzenleyerek hayal gücünüzü serbest bırakabilir veya dar mekanlarda tek bir armatür kullanarak mükemmel etki yakalanabilir. Yüksek tavanlı mekanlarda lineer formuyla tasarımı tamamlayan ferah bir his bırakan Lysabel, gerektiğinde estetik bir askı halkası yardımıyla yatay veya eğimli olarak da uygulanabiliyor. Değişik kombinasyonlarla bir araya getirilen tüplerin eğimlerini zaman içerisinde dilendiğinde değiştirebilir, her seferinde farklı görünümde yeni bir armatüre sahip olunabilir.

Tasarımcı Lorenzo Truant, Lysabel’in ilham kaynağını dile getirirken “Lysabel, varsayımsal olarak sonsuz, ışığını 360° yayan düz bir çizgi olarak doğdu. Tasarımın çıkış noktası herkesin çok iyi bildiği bilim kurgu filmlerindeki ışın kılıcı savaşlarının epik görüntüleriydi” diyor ve ekliyor: “Koleksiyon, ışığın karanlığı yarması gibi, karanlık bir alanı aydınlatmak için kullanılacak bir silah gibi, aydınlık ve karanlık gibi karşıt varlıklar arasındaki bir savaş gibi düşünülmesi ile büyüdü.”