HAS Mimarlık Women in Architecture 2021″de

Berlin’de düzenlenen Women in Architecture 2021 kapsamındaki Berlin-Kent ve Tasarımcıları başlıklı sergiye, Ayşe Hasol Erktin, HAS Mimarlık‘ın 2 projesiyle katıldı.

Metropolenhaus’taki açılışını, Berlin Senatosu’ndan Regula Lüscher’in yaptığı “Women in Architecture 2021” festivali kapsamında düzenlenen “Berlin-Kent ve Tasarımcıları” başlıklı sergide, Berlinli kadın mimar, kent plancısı ve peyzaj mimarlarının arasında Ayşe Hasol Erktin de yer aldı. Seçici kurul, sergi kapsamında incelemeye alınan projeler arasından, HAS Mimarlık’ın Kristal Kule ve Dilovası’nda Ofis Binası projelerini sergilenmeye değer buldu.

2018’de, “Yes, we plan!” başlığıyla Frankfurt’ta başlatılan ve kadın mimarların yapıtlarını görünür kılmaya yönelik girişim, 2019’da Hamburg’da devam etti. 2020 için planlanan Berlin etkinliği ise salgından dolayı bu yıl gerçekleştirildi. Sergi, Berlinli kadın mimar, kent plancısı ve peyzaj mimarlarının yapıtlarını öne çıkarıyor. Etkinliklerin bir başka amacı da kadın mimarların çalışmalarını sanal ortamda kayıt altına almak.

HAS Mimarlık, İstanbul’daki ofisinin yanı sıra, 2018’den beri Berlin’de de tasarım çalışmalarına devam ediyor. Berlin Mimarlar Odası’na (Architektenkammer Berlin) kabul edilen şirket ortaklarından Ayşe Hasol Erktin çalışmalarını Berlin ve İstanbul’da sürdürüyor.