Hakkasan

Mimari Tasarım
YOO Mimarlık

Tasarım Ekibi
Sefa Aydemir, Aslıhan Özgüner, Anastasiia Kolomiiets, Burak Beşir, Gökhan Uzun, Bengisu Sarıalioğlu.

Uygulama Ekibi
Serdar Elgin, Sefa Aydemir, Aslıhan Özgüner.

İşveren
Astaş Group & Hakkasan Group

Proje Yeri
Bodrum, Muğla

Tamamlanma Tarihi
Haziran 2021

Proje Alanı
810 m²

YOO Mimarlık; özel yemek alanları, geleneksel desenler, aydınlatmalar ve sanat eserleri ile restoran zinciri Hakkasan’ın kimliğini Bodrum’a uyarlamış.

YOO Mimarlık, daha önce birçok projeye imza attığı Ege sahilinde bu defa Mandarin Oriental Otel Bodrum’da yer alan 810 m²’lik Hakkasan restoranın tasarım ve uygulamasını üstlendi.

Dünyaca ünlü Çin mutfağının modern yorumlarını sunan bir restoran zinciri olan Hakkasan, dünyada ilk defa bir yaz mekanı olarak restoranı açmaya karar vermiş. Uluslararası birçok marka ile işbirliği yürüten ve Zuma, DMaris gibi önemli projelere imza atan YOO Mimarlık, Hakkasan projesinin tasarım sürecini marka tasarımcısı olan Campbell House ile yürütmüş. Tasarlanan mekanda; özel yemek alanları, geleneksel desenler, aydınlatmalar ve sanat eserleri ile Hakkasan kimliği Bodrum’a uyarlanmış.

Proje kapsamında, Hakkasan’ın ikonik tasarımları geleneksel Hakkasan desenleriyle birleştirilmiş. Ayrıca hareketli mobilyalar mekana ve üretime uygun hale getirilerek tüm üretim ve montaj süreci beraberinde yürütülmüş.

Markanın ikonik rengi olan mavi cam ve metal ile Hakkasan desenlerinin birleşimiyle oluşturulan bar, mekanın gözde noktalarından birisi. Şarapları vurgulamak için pleksi glass ve ışığın birleşimiyle şarap kavı oluşturulmuş.