Guardian Glass’tan Işık ve Konforu Aynı Anda Sunan Yeni Bir Ürün: Guardian Sunguard® Snx 70

Yeni Guardian SunGuard® SNX 70 cam, hangi perspektiften bakılırsa bakılsın aynı ışığı, konforu ve zarafeti sunuyor.

SunGuard® SNX 70; yüksek ısı yalıtımının yanı sıra %70’e varan ışık geçirgenliği ve yüksek  güneş kontrolü sunan üç gümüş kaplamalı bir cam. Farklı perspektiflerde aynı çarpıcı estetiği sağlayan ürün, oldukça temiz ve doğal bir görünüm ile düşük yansıma kalitesi vadediyor.

SunGuard® SNX 70 ile mimarlara eşsiz bir tasarım estetiğinin gerçekleştirilmesinin yanı sıra projelere daha çok doğal ışığın alınması, konforun artırılması ve enerji verimliliğinin iyileştirilmesi yönünde önemli bir avantaj kazandırılıyor. Bu da özellikle doğal ışığın odaklanma, iyileşme ve öğrenmeyi kolaylaştırdığı ofis, sağlık merkezi ve eğitim binaları gibi kullanıcıların ‘iyi olma hali’nin (wellbeing) hedeflendiği yapılarda projeyi en üst seviyelere taşıyor.

Temel cam olarak Guardian UltraClear ile birleştirildiğinde çok daha etkili bir çözüm olan SunGuard SNX 70 Ultra, standart çift camlı yalıtımlı ünitelerde %68 ışık geçirgenliği, %32 solar faktör ve 1,0 W/m2K Ug değeri sunuyor. Standart üç camlı ünitelerde ise %62 ışık geçirgenliği, %30 solar faktör ve 0.5 W/m2K Ug değeri sağlanıyor. Camın üstün şeffaflık özelliği, hem içeriden hem de dışarıdan elde edilen görüntülerin oldukça gerçekçi renklere sahip olmasını sağlıyor.

SunGuard® SNX 70, sürdürülebilirlikle ilgili sertifikasyonları da destekliyor. Ürün, Avrupa ve Rusya bölgelerinde sahip olduğu EPD belgesinin (Çevresel Ürün Beyanı) yanı sıra Cradle to Cradle Certified™ Products programı kapsamında ‘Malzeme Yönetimi’ kategorisinde Bronz sertifika almaya hak kazanmıştır.

Estetik açıdan cam, %13 dış yansımayla binalara seçkin bir karakter kazandırabiliyor, çevresindeki binalar arasında daha canlı bir görünüme sahip olmalarını sağlayabiliyor ve etrafındaki kişiler için binayı daha cazip ve ilgi çekici kılabiliyor.

Guardian Glass Europe Ürün – Ticaret Müdürü Andras Kovacs, ürünü kısaca şu sözlerle değerlendiriyor: “Mimarlar, yüksek performanslı cam söz konusu olduğunda genellikle cephenin genel görünümünden ödün vermek zorunda kalırlar. Şimdi SNX 70, onlara mükemmel bir güneş kontrolü ve doğal ışık geçirgenliğinin yanı sıra temiz bir görünüm ve çarpıcı bir estetik sunuyor.”