Grohe Blue Home Su Sistemi ile Plastik Kullanımı Azalıyor…

Akıllı su sistemi, ailelerin yıllık plastik su şişesi kullanımını düşürürken CO2 salımlarını %60’ın üzerinde azaltıyor. En son teknolojiye sahip filtre sistemi, su kalitesinin yetersiz olduğu bölgelerde, suyu klor, biyosit, böcek ilacı ve bakteriden temizliyor

GROHE Blue Home su sistemi herkesin plastik kullanımını hemen azaltmaya başlamasına yardımcı oluyor. En küçük mutfaklarla bile uyumlu olan sistem, lezzetli soğutulup filtrelenmiş “şişelenmemiş” su sağlıyor. Kullanıcılar, tek bir bataryadan sunulabilen içme suyu, orta sodalı ve sodalı su arasından seçim yapabiliyor veya suya magnezyum katan filtreler kullanabiliyorlar.

Böylece 4 kişilik ortalama bir aile GROHE Blue Home su sistemine geçerek kalite veya lezzetten taviz vermeksizin yılda ortalama 800 civarında plastik şişe kullanmaktan sakınabiliyor. Daha da önemlisi, sistem şişe suyuna kıyasla CO2 salımlarını da %60’a kadar azaltıyor.

İnsanların sürdürülebilir hayatlar yaşaması ve kendi sağlıklarının kontrolünü eline almasını kolaylaştırmak amacıyla, GROHE Blue Home su sisteminin şık tasarımı ve mevcut yüzey renkleri de her mutfağı şık şekilde tamamlıyor.

En son teknolojiye sahip filtre teknolojisi de, suyun tadını bozabilecek bir dizi kirliliği yakalıyor. GROHE Blue Home Ultrasafe filtre versiyonu, sadece biyositleri değil, aynı zamanda pestisit ve bakterileri de sudan temizliyor.

Bu sayede, Ultrasafe filtre versiyonu bazı bölgelerde daha önce içilemeyen suyu içme suyuna dönüştürüp düşük su kalitesinin sorun yarattığı değerli kaynakları kullanıma sokarak, bu bölgelerde şişe suya olan ihtiyacın daha da azaltılmasına katkıda bulunuyor.

Daha da fazla rahatlık ve kontrol için, kullanıcılar GROHE Blue Home’larını GROHE Ondus uygulamasına bağlayabiliyorlar. Her güncel akıllı telefon veya tablet ile uyumlu olan uygulama, onlara otomatik olarak sistemlerinin filtre veya CO2 tüpünün ne zaman değişmesi gerektiğini söyleyerek tek bir butona basarak yedek filtre veya tüp ısmarlamalarına yardımcı oluyor. Uygulama ile sağlıklı bir yaşam için gerekli olan suyun tüketilip tüketilmediği de takip edilebiliyor.

GROHE Blue Home’un en son inovasyonu, ürün faydaları, kullanıcı dostu özellikleri ve tasarımı ile, “2019’da Mutfakta Yılın İnovasyonu” olarak tüketiciler tarafından ödüllendirildi: Spiralli çıkış ucu, günlük kullanımda en üst düzey esneklik ve maksimum rahatlık sağlıyor.

GROHE Blue Home su sistemi, şirketin, insanların, kalite, keyif veya tattan fedakarlık etmeksizin, gezegenin su ve enerji kaynaklarını sorumlu şekilde kullanmasına imkan veren ürünler tasarlama ve üretme misyonunun da ayrılmaz bir parçasını oluşturuyor.