“Geleceğini Modelle 2020 – Liselerarası Tasarım Yarışması”

İstanbul Kültür Üniversitesi, ikinci kez düzenleyeceği “Geleceğini Modelle 2020 – Liselerarası Tasarım Yarışması” ile liseli gençlere hayallerindeki yapıları tasarlama fırsatı sunuyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), SketchUp desteğiyle gerçekleşecek “Geleceğini Modelle 2020 Yarışması” ile özellikle mimarlık alanında ilerlemek isteyen gençlere deneyim fırsatı sunuyor. “Dijital dünyanın sürdürülebilir ve ekolojik yapıları”nı konu alan yarışmada liseli gençler, hazırlayacakları tasarım modelleri ile geleceğin dünyasında görmek ve yaşamak istedikleri yapıları tasarlayacaklar.

Yarışmaya, Türkiye’de bulunan tüm liselerin 11 ve 12’inci sınıf öğrencileri, okullarını temsilen ve ikişer kişiden oluşan takımlar halinde, “Geleceğini Modelle” web sayfası üzerinden başvurabiliyor. Öğrenciler kullanacakları SketchUp programının lisansını ise Sketchup’ın web sayfasından 30 gün için ücretsiz olarak temin edebiliyor veya aplikasyonu üzerinden ücretsiz olarak çevrimiçi kullanabiliyor.

Yarışmayla ilgili bilgi veren İKÜ Eğitim Kurumları İlişkileri Koordinatörü Yavuz İlker Baldan, “İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden sayılabilecek mimarlık, asırlar boyunca yenilenerek ve gelişerek günümüzün en önemli meslekleri arasına girdi. Gelecekte de asla eskimeyecek ve her zaman ihtiyaç duyulacak olan mimarlık mesleğinin, dijital dünyadaki yeni temsilcileri olan gençlerimize mesleki bir deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz. Bu amaçla geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz “Geleceğini Modelle Yarışması”nı bu yıl ikinci kez düzenliyoruz” dedi.

Yarışma Takvimi

Son başvuru tarihi: 30 Nisan 2020

Ödül töreni: 15 Mayıs 2020

Jüri

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi akademik kadrosu

SketchUp temsilcileri

Ödüller

1.’lik ödülü: 10.000 TL

2.’lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

3 adet mansiyon ödülü: 1.000’er TL