Duygular Coğrafyası Ankara

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi‘nin düzenlediği sergi 13 Eylül – 16 Ekim günleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde gezilebilecek.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi her yıl düzenlediği geleneksel sergilerin 8.`sini ‘Duygular Coğrafyası Ankara` temasıyla açacak.

Sergi, 13 Eylül – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında Çankaya Belediyesi Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi Osman Hamdi Bey Sergi Salonu`nda gezilebilecek.

Serginin açılışı 13 Eylül 2022 Salı günü 19.00`da Osman Hamdi Bey Sergi Salonu`nda düzenlenecek kokteylle yapılacak.

TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi daha önceki sergilerde Ankara‘nın kent merkezleri Ulus ve Yenişehir`e odaklanmış, 2019 yılında Bilinmeyen Ulus sergisiyle Ulus`un bilinmeyen yönlerini ortaya çıkarmayı hedeflemiştir. 2020 yılında pandemi sebebiyle yarım kalan ve Yenişehir`in değişken yapısını irdeleyen “Yarım Kalan Yenişehir” sergisini 2021 yılında izleyiciyle buluşturmuştur. 2022`de 8.si düzenlenecek olan sergi bu kez kente daha bütüncül bir yaklaşımla bakacak, Ankara`ya, Ankara`nın insanlarına ve onların duygularına odaklanacak.