Dünyanın Dört Bir Yanından Küresel Şirketler Düsseldorf’taki 2024 Metal İhtisas Fuarları Zirvesinde

65 ülkeden 2.000’den fazla katılımcıyla, wire ve Tube 2024; tel, kablo, tüp, boru ve bunların yan sanayileri alanlarına yönelik önde gelen ihtisas fuarı konumunu bir kez daha etkileyici bir şekilde ortaya koyacak.

Düsseldorf Fuar Alanının 100.000 metrekaresinden fazlası wire ve Tube 2024  fuarları tarafından kullanılıyor. Dünyanın her yerinden profesyonel ziyaretçiler fuara bekleniyor. wire ve Tube, katılımcılarının yaklaşık üçte ikisiyle Messe Düsseldorf’un portföyündeki en yüksek uluslararası niteliğe sahip ihtisas fuarları arasında yer alıyorlar. Katılımcılar çoğunlukla Avrupa’nın güçlü üretici ülkelerinden, ABD’den, Orta ve Güney Amerika’dan, Asya’dan ve Afrika kıtasından geliyorlar.

Messe Düsseldorf’ta Akışkan Teknolojiler ve wire/Tube Direktörü Daniel Ryfisch “Fuar yeri olarak Düsseldorf, ilgili sektörlerdeki yeniliklerin geniş kapsamlı ve uluslararası bir izleyici kitlesine sunulması söz konusu olduğunda, wire ve Tube Fuarı sektörleri için kesinlikle ön sıralarda yer almaktadır” diyor.

Tel, kablo ve boru üretimi, işleme ve nihai ürünler için makine ve teçhizat gibi klasik temalara ek olarak, wire ve Tube, paslanmaz çelik, hidrojen, plastik borular, kesme ve dilme teknolojileri ile e-hareketlilik gibi konulara güçlü şekilde odaklanıyor. İlaveten, bağlama ve birleştirme teknolojileri, yay imalat teknolojisi ve cam elyafı teknolojileri de ön plana çıkmaya devam ediyorlar.

Buradaki ana endüstriler kimya, petrol ve gaz sektörleri, otomotiv endüstrisi, inşaat sektörü ve tüm telekomünikasyon sektörleri oluyor.

wire 2024, 9’dan 17’ye kadar olan salonları kapsamakta: tel, kablo, tel ürünleri ve teknolojilerinin, 9. salondan 12. salona kadar olan salonlarda ve 15. salonda yer alması planlanıyor. Meet China`s Expertise (Çin’in Uzmanlığıyla Tanışın) teması 14. salonda bulunuyor. Salon 16, bağlama ve sabitleme ve yay üretim teknolojileriyle, bunların nihai ürünleri olan vidalar, yivler, halkalar ve teknik yaylar için özel bir salon haline gelecek. Bu da burada, ayrıcalıklı, özel bir teknoloji alanı yaratıyor. Ağır ve çok yer kaplayan örgü kaynak makinelerine yönelik geniş alan, merkezi salon 17’de yer alacak.

Tube 2024, 1’den 7a’ya kadar olan salonları kapsıyor: Boru aksesuarları, boru üretimi ve boru ticareti 1, 3, 4, 5, 6 ve 7a salonlarında yer almakta. Salon 1’de, üretim ve işleme endüstrilerinde gittikçe artan ölçüde kendilerine yer bulan plastik tüpler ve borular ile ilgili özel alan bulunuyor.

Şekillendirme ve bükme teknolojileri salon 4, 5 ve 6’da; boru işleme teknolojisi ise salon 6 ve 7a’da bulunacak. Makine ve teçhizat ise salon 7a’da sergilenecek. Salon 7 bir kez daha Meet China’s Expertise uzmanlığına sahip Çinli boru üreticileri ve boru işleyicilerine ayrılmış durumda.

Çeşitli sektör uzmanlarının gerçekleştirdikleri uluslararası toplantılar, hidrojen ve e-mobilite kongresi, ecoMetal trails ve iş sonrası günlük dinlenme gibi çok sayıda faaliyet fuar salonlarındaki ve açık hava alanlarındaki etkinlik çeşitliliğini zenginleştiriyorlar.