DOMOTEX Turkey 2022 Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde

Halı ve zemin kaplamaları alanında sektör firmaları ve profesyonellerini bir araya getiren ‘’DOMOTEX Turkey’’, yerli ve yabancı toplam 216 firmanın katılımıyla Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açıldı.

DOMOTEX Turkey Fuarı’nın açılış törenine Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Annika Klar, Deutsche Messe AG Domotex Global Direktörü Sonia Wedell-Castellano’nun yanı sıra Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Zeynal Abidin Kaplan ve diğer yetkililer katıldı. Türkiye’nin lider halı ve zemin kaplamaları fuarı olan ‘’DOMOTEX Turkey’’de; Türkiye’den 168 ve aralarında Almanya, Belçika, İngiltere, Hindistan, İran, Mısır, Umman ve Ürdün’ün de bulunduğu 14 ülkeden 48 firma yer alıyor.

Dekorasyonun vazgeçilmez bir unsuru olan halı ve zemin kaplamaları sektörlerinde yeni tasarım ve teknolojilerin sergilendiği DOMOTEX Turkey’de, Türk halıcılığının yeni nesil yaklaşımları da beğenilere sunuluyor. DOMOTEX Turkey aynı zamanda, yabancı katılımcı firmalarıyla uluslararası düzeyde ilişki kurma noktasında birçok avantajın sunulması için de fırsat yaratma iddiası taşıyor.

Ziyaretçilerin polyester ve polipropilen ürünlerde viskon ve pamuk renklerinin elde edilmesini kolaylaştıran renk referans sistemi ve kalıplaşmış ebatlar yerine isteğe göre ölçülendirilen halılar gibi birçok inovatif ürünü de yakından inceleme fırsatı bulacağı ‘’DOMOTEX Turkey’’de, susuz üretim teknolojisi ile üretilen halılar da sergileniyor. Sürdürülebilir bir gelecek için üretim aşamasında boya işlemi uygulanmayan bu halılar, geri dönüştürülmüş pamuk kullanımının yanı sıra iplikleri dijital baskılar ile renklendirilerek 1 tonluk üretimde 10 ton su tasarrufu sağlıyor.

DOMOTEX Turkey Fuarı, 17 Mayıs’a kadar; makine halısı ve kilimlerinden tekstil yer döşemelerine, laminat parke malzemelerinden el yapımı halı ve kilimlere kadar en yeni ürün ve teknolojilerin tanıtımı için bir ortam sağlıyor. Yerli ve yabancı firmaların yaklaşık 25.000 m²’lik alanda ürünlerini sergilediği DOMOTEX Turkey; cumartesi, pazar ve pazartesi günleri saat 10:00 – 18:00, Salı günü ise 10:00 – 17:30 saatleri arasında ziyarete açık.