“Devamı Seninle Gelecek”

Bursa’nın ilk mimarlık festivali Bursa Archifest 2018; 28 Kasım’da Podyum Park’ta gerçekleşecek…

Mimarlar Odası Bursa şubesi önderliğinde 28 Kasım Çarşamba günü düzenlenecek olan Bursa Archifest 2018, genç mimarları ve mimarlık öğrencilerini sektör profesyonelleri ile bir araya getirmeye hazırlanıyor. Dönemimizin belki de en önemli konularından biri olan sürdürülebilirliği merkeze alan festival, mimarın ve mimarinin nerede durması gerektiği konularına bir pencere açacak. Yarınını kurgulamaya çalışan gençler için kendilerinin geleceği kadar, mimarinin dolayısıyla da dünyanın geleceğinin de ne kadar önemli olduğu anımsatılacak. 
 
“Devamı Seninle Gelecek” sloganı ile “Mimarinin geleceği ve dünyaya getirecekleri”ni sorgulayacak festivalde; söyleşiler, atölyeler, sergiler ve müzik performanslarıyla unutulmaz bir deneyim genç mimarları bekliyor. Şehrin vizyonuna hizmet edecek bu büyük buluşma, Mimarlar Odası Bursa Şubesi ve Art’ı Mekan Dergisi iş birliği ile gerçekleşiyor. Bursa Podyum Park AVM tüm alanlarıyla bir gün boyunca mimariye hizmet ederken; Büyük Ev Abluka’da genç mimarlar için Jolly Joker Bursa’da sahne alıyor. 
Konuşmacılar arasında Zoom TPU ekibinden Levent Çırpıcı ve Atilla Kuzu, Derin Design’dan Derin Sarıyer, DS Mimarlık’tan Deniz Aslan, Şehrine Ses Ver Platformu’ndan Merve Akdağ Öner, Kenan Güvenç gibi değerli isimler yer alıyor.
Festival programı için: www.bursaarchifest.org