Cumartesi Aurası’nın Konuğu Prof. Ute Schneider

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, Cumartesi Aurası konferans dizisi kapsamında 22 Mayıs‘ta gerçekleştireceği dijital etkinlikte mimar, kentsel tasarımcı ve Kees Christiaanse Architects & Planners’ın (KCAP) ortağı Prof. Ute Schneider’ı ağırlıyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un, sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, felsefe, edebiyat ve teknoloji dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası; Rotterdam merkezli, Zürih ve Şangay’da ofisleri bulunan, uluslararası ölçekte projelere imza atan KCAP Architects & Planners firmasının ortağı, mimar ve kentsel tasarımcı Prof. Ute Schneider’ın katılımıyla devam ediyor.

Konferans, bütüncül bir yaklaşımla mevcut olanı yeniden kullanarak, yeniden dönüştürerek ve yeniden düşünerek; şehirleri canlı, açık, kapsayıcı ve uyarlanabilir yerlere dönüştürmek üzere “Uyarlanabilir Yeniden Kullanımla Yeniden Etkinleştirme” konusuna odaklanacak.

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık desteğiyle gerçekleşen etkinliğe katılım herkese açık ve ücretsiz olacak. Söyleşi dilinin İngilizce olduğu etkinlikte Türkçe simultane çeviri de yapılacak.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız.