Cumartesi Aurası: “Soğuk Savaş Sonrası Mekan Politikaları”

Mimarlık ve şehircilik alanında disiplinler arası araştırmaların yapıldığı tartışma ve eğitim platformu İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, dördüncü dijital konferansında “Soğuk Savaş Sonrası Mekan Politikaları” başlıklı konuşmasıyla kent araştırmacısı, yazar ve rehber Orhan Esen’i konuk ediyor.

Mimarlık, iç mimarlık, kentsel tasarım ve peyzaj konularıyla ilgilenen genç katılımcılara tek yarıyıllık yoğun bir çalışma ortamı sunan İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul’un sertifika programı dahilinde mimarlık, şehircilik, sanat, teknoloji, felsefe dallarında düzenlediği disiplinler arası konferans dizisi Cumartesi Aurası 23 Mayıs’ta gerçekleşiyor.

Cumartesi Aurası konferansında, kent araştırmacısı, yazar ve rehber Orhan Esen ağırlanıyor. Orhan Esen, ilk bölümü “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e İstanbul’da Mekansal Stratejiler: Mekankırım ve Süreklilik” başlıklı konferansıyla başlayan serinin ikinci bölümünde “Soğuk Savaş Sonrası Mekan Politikaları”nı Berlin Humboldt Forum, Üsküp 2014 ve İstanbul Yeni Taksim üzerinden ele alacak.

Serinin birinci bölümünü izlemek için tıklayınız.

Herkese açık ve ücretsiz olan etkinliğe kayıt için tıklayınız.

Etkinlik için kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki, e-posta yoluyla iletilecektir. Etkinlik AURA İstanbul YouTube kanalından canlı olarak da yayınlanacak.